رئیس CFTC می گوید بیت کوین تنها کالا پس از سقوط FTX است


CFTC پس از فروپاشی FTX به دلیل ارتباط آن با صرافی ارزهای دیجیتال و تلاش های SBF برای تعیین کمیته به عنوان نهاد نظارتی کلیدی برای ارزهای دیجیتال، با بررسی های زیادی مواجه شده است.

به گزارش فورچون، روستین بهنام، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا در ایالات متحده (CFTC)، ادعا کرد که بیت کوین تنها دارایی رمزنگاری است که می تواند به عنوان یک کالا در طی یک رویداد رمزنگاری فقط دعوت شده در دانشگاه پرینستون مشاهده شود.

نظرات بهنام به شدت با اظهارات اولیه خود در ماه اکتبر، زمانی که او ادعا کرد که اتر (ETH) نیز می تواند به عنوان یک کالا در نظر گرفته شود، در تضاد است. رئیس CFTC در حال پاسخ به این سوال بود که کدام دارایی های رمزنگاری باید به عنوان کالا در نظر گرفته شوند و کدام یک به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط هستند.

انصراف رئیس CFTC از اظهارات خود در مورد ETH پس از بررسی شدید و اتهامات فساد از سوی تنظیم کننده های ایالات متحده صورت گرفت و قانونگذاران جمهوری خواه رئیس SEC را به هماهنگی با FTX “برای به دست آوردن یک انحصار نظارتی” متهم کردند.

بحث در مورد اینکه کدام ارزهای رمزنگاری شده طبق قانون به عنوان کالا واجد شرایط هستند مدت زیادی است که ادامه دارد. در حالی که بیت کوین به دلیل ماهیت واقعاً غیرمتمرکز آن به اتفاق آرا غیر ایمن تلقی می شود، وضعیت اتر و چندین ارز دیجیتال دیگر یک موضوع بحث برانگیز بوده است. ریپل در حال حاضر با یک شکایت امنیتی توسط SEC نیز مواجه است.

رگولاتور مالی آمریکایی پس از فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX، در درجه اول به دلیل وابستگی به این صرافی، خود را در آب داغی دید.

CFTC در حال آماده شدن برای به دست آوردن ظرفیت نظارت از طریق لایحه پیشنهادی سنا به نام قانون حمایت از مصرف کننده کالاهای دیجیتال (DCCPA) بود. رئیس CFTC در مورد همین موضوع با انتقادهای زیادی روبرو شد، اما از اقدامات کمیسیون دفاع کرد و ادعا کرد که آنها فرصت انتظار را ندارند.

بهنام گفت که کمیته اختیارات نظارتی محدودی دارد و «ماتریس تنظیم‌کننده‌ها» را یک سیستم معیوب محکوم کرد. اما خواستار همکاری بهتر بین فهرست طولانی سازمان های نظارتی برای یافتن مقررات سخت شد.

مربوط: در اینجا نحوه CFTC می تواند از FTX بعدی جلوگیری کند

جلسه استماع کنگره در 1 دسامبر برگزار خواهد شد، جایی که رئیس CFTC در مورد سقوط صرافی ارز دیجیتال FTX که اکنون ورشکسته شده است و درس های آموخته شده از این شکست بحث خواهد کرد.

روابط نزدیک مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید با سیاست گذاران ایالات متحده و تلاش های لابی او برای تبدیل CFTC به تنظیم کننده اصلی ارزهای دیجیتال مورد سوال قرار گرفت توسط بسیاری در جامعه رمزنگاری. گزارش اخیر همچنین ادعا کرد که 8 نماینده کنگره ایالات متحده تلاش کردند تا تحقیقات کمیسیون SEC در مورد FTX را مسدود کنند.
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید