Kaiko: حجم معاملات CEX در ماه آوریل پس از ماه ها رشد کاهش یافت


پس از سه ماه رشد متوالی، حجم معاملات بورس مرکزی در ماه آوریل به کمترین میزان خود در سال جاری رسید.

صرافی‌های دیجیتال متمرکز اولین کاهش حجم معاملات خود را در سه ماه گذشته در ماه آوریل تجربه کردند زیرا دارایی‌های دیجیتال پس از سه ماهه اول گرم کاهش یافتند.

به گفته ارائه دهنده داده های بلاک چین Kaiko، حجم معاملات در صرافی های متمرکز پس از سه ماه افزایش متوالی کاهش یافت.

بر اساس داده ها، حجم در آوریل تقریباً 500 میلیارد دلار بود، تقریباً نیمی از مارس. این ماه از نظر حجم کمترین میزان و مارس بالاترین میزان را در سال جاری داشته است.

ارائه‌دهنده داده اظهار داشت که حجم تا قبل از سقوط FTX به سطوح قبل از سقوط رسیده است. همچنین خاطرنشان شد که بازارها از نظر حجم معاملات بالاتر از سطح سال 2020 باقی مانده اند.

کایکو گفت: “با این حال، به طور کلی، بازار ارزهای دیجیتال به طور قابل توجهی بزرگتر از قبل از دوره صعودی 2020 است.”

بر اساس داده‌های The Block، حجم تبادلات متمرکز قانونی در ماه آوریل 43.8 درصد کاهش یافت و به 400.5 میلیارد دلار رسید.

“بیشتر افت به دلیل افزودن بازپرداخت بایننس به جفت های بیت کوین است” ثبت شده است. بر اساس داده ها، بایننس با تسلط 71.6 درصدی، همچنان رهبر بازار باقی مانده است.

همچنین، بایننس حجم معاملات 24 ساعته ای در حدود 10 میلیارد دلار دارد که به طور قابل توجهی بزرگتر از نزدیکترین رقیب خود کوین بیس با 1.1 میلیارد دلار است.

در اواخر آوریل، کوین تلگراف گزارش داد که موجودی بیت کوین بایننس در یک ماه بیش از 50000 بیت کوین افزایش یافته است، تقریباً 1.5 میلیارد دلار. این حرکت قبل از فروش زمانی انجام شد که بیت کوین به یک مقاومت سنگین درست بالاتر از سطح 30000 دلار رسید.

بر اساس گزارش یاهو نیوز، صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده، Coinbase، با کاهش حجم معاملات در بازار افقی، شاهد کاهش دانلود اپلیکیشن ها در ماه های اخیر بوده است.

تام گرانت، معاون تحقیقات در Apptopia، یک شرکت تحقیقاتی که معیارهای استفاده از برنامه را ردیابی می کند، گفت که کاهش استفاده از برنامه روند نزولی را برای شرکت نشان می دهد.

مرتبط با: قیمت بیت کوین ممکن است به کاهش 24.4 هزار دلاری نیاز داشته باشد زیرا دلالان بیت کوین در سود باقی می مانند

کاهش حجم CEX در حالی رخ می دهد که بازارهای دارایی دیجیتال در اواسط آوریل از اوج سال 2023 خود عقب نشینی می کنند. در 16 آوریل، کل سرمایه بازار به بالاترین میزان در یازده ماه گذشته 1.34 تریلیون دلار رسید. با این حال، بازارها از آن زمان با 7.5 درصد کاهش به 1.24 تریلیون دلار رسیده اند.

از ابتدای سال، بازارهای کریپتو 50 درصد رشد کرده اند، اما در شش هفته گذشته تا حد زیادی محدود به محدوده بوده اند.

تحلیلگران اشاره کرده اند که این اصلاح احتمالاً ادامه خواهد داشت زیرا بازارها در سه ماهه اول سال کمی بیش از حد گرم می شوند.

مجله: AI Eye: “بزرگترین جهش تا کنون” در هوش مصنوعی، ابزارهای جدید جالب، هوش مصنوعی DAOهای واقعی هستند
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید