دولت می گوید بانک مرکزی قصد دارد CBDC را به “تنها مناقصه دیجیتال قانونی” در اندونزی تبدیل کند


پری وارجیو گفت: “همکاری و هم افزایی در سطح ملی و بین المللی برای توسعه روپیه دیجیتال بسیار مهم است.”

پری وارجییو، رئیس بانک اندونزی، از پیشرفت‌هایی در برنامه‌های راه‌اندازی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC برای «انواع تراکنش‌های اقتصادی و مالی دیجیتال» خبر داد.

وارجیو در سخنرانی در نشست سالانه بانک مرکزی در 5 دسامبر گفت که این بانک قصد دارد جزئیات طرح مفهومی روپیه دیجیتال، ارزی معادل ارز فیات کشور را فاش کند و موضوع را برای اظهار نظر عمومی مطرح کند. به گفته رئیس بانک اندونزی، پس از بحث و گفتگو با مقامات بانک مرکزی، هدف بانک اندونزی این است که روپیه دیجیتال با CBDCهای کشور دیگر “یکپارچه، متصل و قابل تعامل” باشد.

ابتکار CBDC که پروژه گارودا نامیده می‌شود، با راه‌اندازی روپیه دیجیتال عمده‌فروشی برای «موارد استفاده از وجوه صدور، بازخرید و انتقال بین بانکی» و سپس «تراکنش‌های پولی و توسعه بازار مالی» آغاز خواهد شد. وایت پیپر پروژه بیان کرد که فاز سوم تراکنش های سرتاسری بین کاربران عمده فروشی و خرده فروشی دیجیتال روپیه را انجام می دهد.

وارجییو گفت: “همکاری و هم افزایی در سطح ملی و بین المللی برای توسعه روپیه دیجیتال بسیار مهم است.”

نقشه راه روپیه دیجیتال منبع: بانک اندونزی

مربوط: جامعه ارزهای دیجیتال اندونزی در سال 2022: بررسی اجمالی

در حالی که اندونزی از سال 2017 ممنوعیت جامعی را برای پرداخت های رمزنگاری اعمال کرد، تجارت دارایی های دیجیتال تا حد زیادی در این کشور قانونی باقی ماند، همانطور که تحت نظارت سازمان تنظیم مقررات معاملات آتی کالا است. Warjiyo اولین بار اعلام کرد که اندونزی قصد دارد یک CBDC را در ماه می 2021 معرفی کند، اما جدول زمانی خاصی برای راه اندازی این ارز دیجیتال ارائه نکرد.


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید