جمهوری آفریقای مرکزی یک سال پس از پذیرش بیت کوین، خوش بینی صندوق بین المللی پول را دریافت می کند


صندوق بین المللی پول رشد 2.2 درصدی تولید ناخالص داخلی و بدهی قابل مدیریت را پیش بینی می کند، اما نسبت به خطرات نقدینگی هشدار می دهد.

یک سال پس از پذیرش بیت کوین (BTC)، جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) خوش‌بینی صندوق بین‌المللی پول (IMF) را جلب کرد. چشم انداز مثبت صندوق بین المللی پول منعکس کننده چشم انداز اقتصادی کشور و تأثیر پذیرش ارزهای دیجیتال است.

صندوق بین المللی پول (IMF) گزارشی را منتشر کرد که در آن دیدگاه مثبت تری نسبت به چشم انداز اقتصادی کشور در سال 2023 بیان کرد. این گزارش نشان می دهد که بهبود پیش بینی شده در رشد تولید ناخالص داخلی واقعی که به عواملی مانند اثر پایه و سیاست نسبت داده می شود، به 2.2 درصد خواهد رسید. تنظیماتی که منجر به بهبود تحویل سوخت می شود. صندوق بین المللی پول همچنین میانگین نرخ تورم 6.3 درصدی را برای سال 2023 پیش بینی کرده است.

طبق سند صندوق بین المللی پول، انتظار می رود بدهی عمومی پیش بینی شده OAC پایدار بماند. با این حال، این گزارش وجود خطرات نقدینگی قابل توجه را نشان می دهد، همانطور که شاخص های بدهی مربوطه نشان می دهد. این خطرات ناشی از کمبودهای بالقوه در حمایت اهداکنندگان و مشکلات در دسترسی به بازارهای محلی و منطقه ای است.

CAR به عنوان دومین کشور در جهان که بیت کوین را به عنوان یک ابزار پرداخت قانونی پس از السالوادور پذیرفته است، تاریخ ساز شد. با وجود اینکه CAR یکی از فقیرترین کشورهای جهان است، از پتانسیل بیت کوین برای تغییر شکل زیرساخت های مالی و تقویت چشم اندازهای اقتصادی خود استفاده می کند.

پس از تصویب بیت کوین به عنوان یک ارز قانونی در CAR، دولت وقت خود را برای ایجاد زمینه برای ادغام ارز دیجیتال تلف نکرد. Faustin-Archange Touadera، رئیس CAR، اعلام کرده است که یک استارتاپ بزرگ رمزنگاری به نام “Sango” به زودی معرفی خواهد شد و ورود این کشور به دنیای ارزهای دیجیتال را رقم خواهد زد.

مرتبط با: صندوق بین المللی پول در ارزیابی سال اول فضایی را برای بهبود eNaira می بیند

در دسامبر 2022، CAR در مورد به تعویق افتادن لیست ارز دیجیتال Sango Coin در صرافی های رمزنگاری اعلام کرد. این تصمیم به شرایط حاکم بر بازار و ملاحظات بازاریابی مرتبط بود.

پروژه Sango که بر توکن ملی Sango Coin که بر روی شبکه بیت کوین ساخته شده است، نظارت می کند. روشن شد در ژانویه 2023، یک کارگروه دولتی فعالانه روی تغییرات قانونی برای اطمینان از یکپارچگی روان ارزهای دیجیتال کار می کرد.

مجله: Ordinals بیت کوین را به نسخه بدتر اتریوم تبدیل کردند: آیا می توانیم آن را برطرف کنیم؟
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *