بازرس می گوید که سلسیوس کنترل های حسابداری و عملیاتی “ناکافی” دارد


بازبینی کننده فاش کرد که دارایی های دیجیتال مشتری سلسیوس در حساب کیف پول Custody وی در 11 ژوئن رسماً با کمبود بودجه مواجه بود.

حسابرس مستقل در پرونده ورشکستگی موسسه اعتباری کریپتو سلسیوس ادعا کرد که این شرکت کنترل‌های حسابداری و عملیاتی “کافی” را هنگام رسیدگی به وجوه مشتری ایجاد نکرده است.

در یک گزارش موقت که در 19 نوامبر منتشر شد، بازپرس شوبا پیلای در تحقیقات منصوب شده از سوی دادگاه در مورد پلت فرم ورشکسته وام دهی ارزهای دیجیتال، مشاهدات قطعی انجام داد.

یکی از افشاگری‌های کلیدی در گزارش پیلای این بود که برنامه «Custody» سلسیوس «بدون کنترل‌های حسابداری و عملیاتی کافی یا زیرساخت‌های فنی» راه‌اندازی شد و به کسری کیف پول‌های Custody اجازه می‌داد از سایر دارایی‌ها تامین مالی شود.

“[…] هیچ تلاشی برای تفکیک یا شناسایی جداگانه دارایی‌های مرتبط با حساب‌های دارایی ادغام شده در کیف‌پول‌های اصلی صورت نگرفت.

هنگامی که در 15 آوریل راه اندازی شد، برنامه Celsius’ Custody به کاربران اجازه داد تا سکه ها را به عنوان وثیقه وام انتقال، مبادله و استفاده کنند. این شرکت پس از دستور تنظیم‌کننده‌های ایمنی نیوجرسی برای ایجاد محصولی متفاوت از برنده جایزه سلسیوس “Earn” معرفی شد.

پیلای گفت که این اختلاط کیف پول ها به این معنی است که در حال حاضر عدم اطمینان در مورد اینکه کدام دارایی به مشتری در زمان تشکیل پرونده ورشکستگی تعلق دارد وجود دارد.

“در نتیجه، مشتریان اکنون با عدم اطمینان در مورد دارایی های خود در زمان تشکیل پرونده ورشکستگی روبرو هستند.”

گزارش موقت همچنین آنچه که پلتفرم وام دهی را مجبور به توقف برداشت در 12 ژوئن کرد را روشن کرد.

پیلای گفت نقطه شکست در 11 ژوئن زمانی رخ داد که کیف پول‌های Custody مشتریان با کمبود بودجه مواجه بودند. تا 24 ژوئن، این کاهش 24 درصدی دیگر به 50.5 میلیون دلار کاهش یافت.

مازاد و فقدان دارایی های دیجیتال در کیف پول های ذخیره سازی سلسیوس. منبع: دادگاه ورشکستگی ایالات متحده

در این بیانیه هفته گذشته در پرونده ای به دادگاه ورشکستگی مستقر در نیویورک آمده است که مشتریان سلسیوس باید تا 3 ژانویه 2023 علیه سلسیوس شکایت کنند تا واجد شرایط توزیع از این دعوی باشند.

با این حال، مشتریانی که با برنامه ریزی سلسیوس برای ادعاهای خود موافق هستند، نیازی به ارائه مدرکی برای ادعای خود ندارند. راستی به یک پست توییتری از درجه سانتیگراد به تاریخ 20 نوامبر.

مربوط: روند ورشکستگی درجه سانتیگراد پیچیدگی هایی را در میان کاهش امید به بهبود نشان می دهد

پیلای گفت که برنامه‌های نگهداری و برداشت سلسیوس به زودی به دنبال «فشار نظارتی سنگین» از سوی دفتر اوراق بهادار نیوجرسی، که در اواسط سال 2021 تحقیقاتی را در مورد اینکه آیا حساب‌های «درآمد» سلسیوس طبق قوانین اوراق بهادار ایالات متحده، اوراق بهادار هستند یا خیر، آغاز کرد. گفت: ایجاد شده است. .

از دیگر کاستی‌های حسابداری که در این گزارش برجسته شده است، می‌توان به افشای این موضوع اشاره کرد که سلسیوس، که توسط الکس ماشینسکی و دانیل لئون در سال 2017 تأسیس شد، نظارت بر ترازنامه خود را تا پس از این درگیری با تنظیم‌کنندگان در ماه مه آغاز نکرد. 2021 سپس از Google Sheets استفاده کرد.

فروپاشی اکوسیستم ترا یکی از عوامل اصلی بود که باعث ناراحتی مالی سلسیوس در ماه می شد. سکه بومی آن، Luna Classic (LUNC)، سابقاً LUNA، و استیبل کوین الگوریتمی شبکه، TerraClassicUSD، سال 2022 است که ارزش USTC (TerraUSD (UST) سابق) به زیر 98 درصد می‌رسد.

درجه سانتیگراد نیز اظهار داشت وی اظهار داشت: جلسه بعدی دادگاه در تاریخ 20 آبان ماه برای 5 آذرماه تعیین شده است که در آن قصد دارند بحث در مورد حساب های نظارتی و تکلیفی را از جمله موارد دیگر پیش ببرند.
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید