CBDC ها آزادی های اساسی آمریکایی ها را تهدید می کنند – موسسه کاتو


اتاق فکر مستقر در دی سی ارز دیجیتال بانک مرکزی را خطری برای حریم خصوصی شهروندان می داند.

گزارشی از موسسه کاتو استدلال می کند که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی صادر شده توسط دولت ایالات متحده یا CBDC، بخش خصوصی را ربوده و حریم خصوصی و آزادی های اساسی شهروندان را تهدید می کند.

دولت ایالات متحده در حال بررسی ایجاد CBDC، یک دلار دیجیتال است که اساساً توسط فدرال رزرو حمایت می شود. بر اساس تجزیه و تحلیل موسسه Cato، یک اندیشکده تحقیقاتی سیاست مستقر در واشنگتن، این یک خطر آشکار و فعلی برای حریم خصوصی شهروندان و بازار آزاد است.

این مؤسسه هیچ کلمه ای را در عبارت برداشت نهایی گزارش کم اهمیت ندانست و خاطرنشان کرد که CBDCها “نباید جایی در اقتصاد آمریکا داشته باشند” و “کنگره باید به صراحت فدرال رزرو و وزارت خزانه داری را از صدور CBDC به هر شکلی منع کند.” ”

به گفته مؤسسه کاتو، استدلال های اصلی علیه توسعه CBDC صادر شده توسط دولت شامل نظارت و کنترل، بی ثبات کردن بازار آزاد و ترس از امنیت سایبری است.

نویسندگان گزارش ادامه می‌دهند: «بخش خصوصی نیز مصون نیست، اما از مزیت متمایز بودن غیرمتمرکزتر از دولت فدرال برخوردار است.

به گفته فدرال رزرو، این نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی ممکن است فراتر از ایالات متحده باشد، زیرا تقریباً 60 درصد بدهی‌ها و مطالبات مالی جهانی به دلار آمریکا است.

مرتبط با: نماینده کنگره: CBDCها به راحتی برای جاسوسی از شهروندان ایالات متحده به سلاح تبدیل می شوند

در حال حاضر مشخص نیست که آیا ایالات متحده قصد دارد یک CBDC صادر کند یا خیر – اما سرویس فدرال رزرو فدرال رزرو، یک پورتال بانکی تراکنش فوری دولتی، قرار است در ماه جولای به صورت آنلاین راه اندازی شود.

بر اساس گزارش قبلی Brayden Lindrea از Cointelegraph، بحث در حال انجام در مورد کنگره برای برخی ضروری است، به طوری که تام ایمر، نماینده کنگره و اکثریت جمهوری خواه، CBDC ها را به طور بالقوه برای کاربران فردی و مخالفان سیاسی دولت “خطرناک” می خواند. همچنان یک موضوع است. .
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید