اعتراف رئیس بانک مرکزی اروپا در چت تصویری با زلنسکی جعلی از CBDC برای “کنترل” استفاده می شود.


با وجود نارضایتی جامعه ارزهای دیجیتال، رئیس بانک مرکزی اروپا اذعان کرد که “کنترل” بر یورو دیجیتال وجود خواهد داشت.

ویدئویی که به طور گسترده به اشتراک گذاشته شده است، که در آن کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) اعتراف کرد که یورو دیجیتال به روشی «محدود» برای کنترل پرداخت‌هایی که افراد می‌توانند انجام دهند استفاده خواهد شد، از سه هفته ویدیوی شوخی گرفته شده است.

این ویدیو در تاریخ 6 آوریل توسط حساب خبری Watcher Guru برجسته شد و حجم قابل توجهی از گفتگوهای رسانه های اجتماعی را ایجاد کرد. در آن، لاگارد از تمایل خود برای اتکا نکردن به “واحد پولی کشورهای غیر متخاصم” یا ارز ارائه شده توسط “شخصیت حقوقی خصوصی مانند فیس بوک یا گوگل” صحبت کرد. او گفت که “شخصا متقاعد شده است که ما باید با دیجیتال یورو پیش برویم”.

کوین تلگراف منبع اصلی ویدیو را در یک ویدیوی شوخی به تاریخ 17 مارس دنبال کرد، جایی که لاگارد بیش از حد معمول رک به نظر می رسید زیرا معتقد بود با ولدیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین صحبت می کند.

شوخی‌ها گفتگوهای مشابهی با دیگر شخصیت‌های برجسته مانند جی‌کی رولینگ، نویسنده هری پاتر و جورج دبلیو بوش، رئیس‌جمهور سابق آمریکا داشتند.

“زلنسکی”، “مشکل آنها هستند [European protestors] لاگارد گفت، من نمی‌خواهم توسط ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) کنترل شوم، «حق با شماست، کنترل وجود خواهد داشت. شما کاملاً درست می گویید، اما او پیشنهاد کرد که این یک «مقدار محدودی از کنترل» خواهد بود و افزود:

ما در حال بررسی این موضوع هستیم که آیا مکانیزمی با کنترل صفر برای مبالغ بسیار کوچک مانند 300،400 یورو خواهیم داشت یا خیر. اما این می تواند خطرناک باشد.»

اما لاگارد خاطرنشان کرد که حملات تروریستی می توانند و کاملاً از طریق معاملات کوچک و ناشناس تأمین مالی می شوند.

مرتبط با: CBDC ها آزادی های اساسی آمریکایی ها را تهدید می کنند – موسسه کاتو

نظرات لاگارد به شدت توسط جامعه رمزنگاری مورد انتقاد قرار گرفته است، به ویژه در مورد اشاره او به اینکه یک یورو دیجیتال کنترل بر مردم و پرداخت ها را امکان پذیر می کند.

برخی از کاربران جنبه مثبت را دیدند و توضیح دادند که «همه اینها به کجا می‌رود»، نشان می‌دهد که مردم را به استفاده از ارزهای غیرمتمرکز مانند بیت‌کوین (BTC) سوق می‌دهد.

بانک مرکزی اروپا در جولای 2021 تحقیقاتی دو ساله در مورد یورو دیجیتال آغاز کرد و در حال گزارش پیشرفت آن است.

این تحقیقات در 29 سپتامبر به پایان می رسد و به گفته لاگارد، در ماه اکتبر تصمیم گیری در مورد آغاز تحقیقات صورت خواهد گرفت.

آسیا اکسپرس: بازار سهام ژو سو با 13.64 دلار در akshual معامله شد، Huobi در بحران.
نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید