بانک مرکزی کنیا می گوید CBDC “ممکن است اولویت قانع کننده ای نباشد”


بانک مرکزی بیانیه خود را در پاسخ به نظرات در مقاله بحث CBDC منتشر شده در فوریه 2022 منتشر کرد.

بانک مرکزی کنیا نظراتی را در مورد یک مقاله بحث در مورد انتشار بالقوه شیلینگ دیجیتال دریافت کرد و به نتیجه قطعی نرسیده است.

بانک مرکزی کنیا در اطلاعیه ای در توییتر در تاریخ 2 ژوئن فوق الذکر بیش از 100 نظر در مورد صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC از اعضای عمومی، بانک های تجاری، شرکت های فناوری و سایر شرکت کنندگان در 9 کشور دریافت کرد. پاسخ‌ها در برجسته کردن مزایا و خطرات بالقوه متفاوت بود، اما بانک مرکزی اعلام کرد که “به نظارت بر تحولات ادامه خواهد داد” و “رویکردی سنجیده” را برای ارزیابی راه‌اندازی شیلینگ دیجیتال در آینده اتخاذ خواهد کرد.

بانک مرکزی گفت: «اجرای CBDC در کنیا ممکن است در کوتاه مدت و میان مدت یک اولویت قانع کننده نباشد. نکته مهم این است که نقاط مهم پرداخت کنیا به طور بالقوه می‌تواند با راه‌حل‌های نوآورانه دیگر در اطراف اکوسیستم فعلی مورد بررسی قرار گیرد.

این بیانیه پس از انتشار مقاله ای از سوی بانک مرکزی کنیا در فوریه 2022 منتشر شد. این بانک اضافه کرد که با سایر بانک های مرکزی در پشت اثبات مفهوم CBDCها همکاری می کند، اما خاطرنشان کرد که “جاذبه CBDC ها در حال کاهش است” در صحنه جهانی.

مرتبط با: کنیا مالیات بر کریپتو، نقل و انتقالات NFT و اینفلوئنسرهای آنلاین را در نظر می گیرد

کنیا، یکی از بزرگترین اقتصادهای آفریقا از نظر تولید ناخالص داخلی، در چند سال گذشته پذیرش ارزهای دیجیتال و بلاک چین خود را به طرز چشمگیری افزایش داده است. پلتفرم همتا به همتا Paxful به طور گسترده در میان علاقه مندان به ارزهای دیجیتال در این کشور آفریقایی استفاده می شود و پروژه های استخراج بیت کوین وجود دارد که به تقویت جوامع روستایی کمک می کند.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید