بازی Cathie Wood's ARK با خرید 5.7 میلیون دلاری سهام Coinbase وارد سال 2023 شد.

بازی Cathie Wood’s ARK با خرید 5.7 میلیون دلاری سهام Coinbase وارد سال 2023 شد.


ARK Invest کتی وود با خرید 5.7 میلیون دلار دیگر از سهام Coinbase از خریدهای پایین دست نمی کشد.

کتی وود، سرمایه‌گذار ارشد و مدیر عامل ARK Invest، علیرغم بازار نزولی و بحران ارزهای دیجیتال، همچنان در صنعت ارزهای دیجیتال و صرافی‌های متمرکز (CEX) خوش‌بینانه است.

شرکت مدیریت سرمایه گذاری وود، ARK، به جمع آوری سهام در کوین بیس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده ادامه می دهد.

بر اساس یک اطلاعیه تجاری که توسط کوین تلگراف مشاهده شده است، ARK در تاریخ 5 ژانویه 144,463 سهم کوین بیس (COIN) را خریداری کرده است تا توسط صندوق متمرکز بر فناوری مالی خود ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) تخصیص یابد. در زمان نگارش این مقاله، ارزش خرید 4.8 میلیون دلار است و COIN در روز پنجشنبه 33.5 دلار بسته می شود.

در همان روز، ARK 27813 سهم سکه (900000 دلار) را خریداری کرد تا به صندوق متمرکز بر فناوری اینترنت ARK نسل بعدی ETF اینترنت (ARKW) اختصاص یابد. مجموع این صندوق ها در مجموع 5.7 میلیون دلار سهام کوین بیس را اضافه کردند.

ARKF که در سال 2019 راه اندازی شد، در سهام شرکت هایی سرمایه گذاری می کند که ARK معتقد است خدمات مالی و تراکنش های اقتصادی را به پلتفرم های زیرساخت فناوری تبدیل می کنند. کوین بیس یکی از بزرگترین دارایی های این صندوق است که 7.7 درصد از کل دارایی های آن را تشکیل می دهد.

مربوط: با تداوم اعصاب بیش از DCG، اطمینان ETH در مقیاس خاکستری به رکورد 60٪ تخفیف نزدیک می شود

ARKW بر سهام شرکت های مرتبط با موضوع سرمایه گذاری اینترنتی نسل بعدی ARK متمرکز است. ARKW یک صندوق قدیمی است که در سال 2014 شروع به کار کرد. از 5 ژانویه، Grayscale Bitcoin Trust و Coinbase جزو 10 هلدینگ برتر ARKW هستند که 5.4 درصد و 4.8 درصد از کل دارایی های آن را تشکیل می دهند.

بر اساس داده‌های TradingView، هر دو صندوق بیش از 50 درصد از سال گذشته در راستای بازار خرس ارزهای دیجیتال در حال انجام است.

نمودار قیمت یک ساله ARK Fintech Innovation ETF. منبع: TradingView

در حالی که دارایی های ARK حدود 50 درصد کاهش یافته است، سهام Coinbase نسبت به سال گذشته حدود 87 درصد کاهش یافته است. آخرین خریدهای سهام سکه ARK نشان دهنده یک حرکت صعودی دیگر برای این شرکت است، زیرا ARK قبلاً به طور فعال این کاهش را خریداری کرده است. در نوامبر 2022، ARK با وجود آشفته بازارهای ناشی از سقوط FTX، 12.1 میلیون دلار سهام Coinbase خریداری کرد. تا پایان ماه نوامبر، سهم کل ARK از سکه‌ها تقریباً به بالاترین حد خود یعنی 8.7 میلیون رسید.


نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉