Cathie Wood: Ark 500,000 سهام GBTC را واگذار می کند، با افزایش 40 درصدی بیت کوین، سهام Coinbase را اضافه می کند.

Cathie Wood: Ark 500,000 سهام GBTC را واگذار می کند، با افزایش 40 درصدی بیت کوین، سهام Coinbase را اضافه می کند.


وزن GBTC آرک در پرتفوی علیرغم فروش 500000 سهم در ماه گذشته توسط صندوق افزایش یافته است.

طبق آخرین داده‌ها، Cathie Wood’s Ark Invest بخشی از سهام Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) را از زمان کاهش قیمت بیت‌کوین (BTC) در نوامبر واگذار کرده است.

کشتی کتی وود در کوتاه مدت در مورد GBTC محتاط است

Ark Invest 450,272 سهام GBTC به ارزش 4.5 میلیون دلار را به ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) در نوامبر 2022 اضافه کرد. در آن زمان، GBTC در محدوده 7.46-9.48 دلار معامله می‌شد که از 12.25 دلار در ژانویه 2023 افزایش داشت.

البته قیمت GBTC همراه با بیت کوین افزایش یافت و تقریباً 40 درصد از پایین ترین سطح خود در نوامبر افزایش یافت. بر اساس YCharts، بازیابی ژانویه همچنین به کاهش “تخفیف” GBTC از حدود 50٪ به 40٪ کمک کرد.

نمودار قیمت روزانه GBTC. منبع: TradingView

جالب اینجاست که بهبود قیمت سهام با کاهش 500000 سهمی در هولدینگ GBTC ARKW همزمان شد که نشان دهنده سودهای کوتاه مدت است.

سهام GBTC (بنفش) و قیمت (نارنجی) در ETF Ark. منبع: cathiesark.com

همچنین، به نظر می رسد کاهش سهام آرک از ماه نوامبر مطابق با “چشم انداز نزولی” رسمی Grayscale Bitcoin Trust باشد، همانطور که در گزارش دسامبر ذکر شده است:

به نظر می رسد گروه ارز دیجیتال (DCG) یکی از بزرگترین علامت سوال ها در صنعت کریپتو در حال حاضر است.

این شرکت همچنین در مورد جنسیس گلوبال، یک موسسه وام دهنده رمزنگاری متعلق به DCG ابراز نگرانی کرد. جنسیس در حالی که 1 تا 10 میلیارد دلار بدهی به بیش از 100000 طلبکار طلب کرده بود، اعلام ورشکستگی کرد.

در همین حال، پس از رد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، Grayscale در تبدیل تراست بیت کوین به ETF شکست خورد. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، تاییدیه SEC می تواند تخفیف GBTC را بازنشانی کند.

با این حال، از 23 ژانویه، وزن سهم GBTC در پرتفوی Ark در واقع به 0.52٪ افزایش یافته است، در مقایسه با پایین ترین سطح 0.35٪ در نوامبر 2022.

وزن سهام GBTC در Ark ETF (بنفش). منبع: cathiesark.com

آرک 17.6 میلیون دلار به سهام کوین بیس اضافه می کند

فروش سهام GBTC توسط Ark در چند هفته گذشته با انباشت سهام Coinbase (COIN) همزمان شد.

ARKW کتی وود 320000 سهم کوین (تقریباً 17.6 میلیون دلار) در سال 2023 اضافه کرد. در نتیجه، وزن سهام کوین بیس در پرتفوی ترکیبی ETF Ark Invest از 2.73 درصد در اوایل سال جاری به حدود 3.62 درصد در 23 ژانویه افزایش یافته است.

سهام کوین (بنفش) و قیمت (نارنجی) در ETF Ark. منبع: cathiesark.com

به طور کلی، به نظر می‌رسد که آرک فقط حضور خود را در بازار بیت‌کوین افزایش می‌دهد، به‌ویژه که وود به دلیل پیش‌بینی ثابت قیمت ۱ میلیون دلاری بیت‌کوین تا سال ۲۰۳۰ شناخته می‌شود.

آیا افزایش قیمت GBTC ادامه دارد؟

به طور مشابه، Greenery Financial، یک شرکت استراتژی سرمایه گذاری، تأیید کرده است که به دلیل خطرات ذکر شده در بالا مرتبط با DCG، قرار گرفتن در معرض GBTC را به ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) تغییر داده است.

این شرکت در یادداشت SeekingAlpha خود هشدار داد: “هر خبر بد، مانند فروش کتی وود از GBTC یا ورشکستگی DCG، همان ترس ها و سوء ظن های عدم اطمینان را برانگیخته و احتمالاً باعث افزایش مجدد تخفیف می شود.” :

در اینجا نیز خطرات زیادی توسط NAV وجود دارد، زیرا بیت کوین در کوتاه مدت کاتالیزور واقعی ندارد و کاتالیزورهای بالقوه نزولی زیادی وجود دارد.

با این حال، قیمت بیت کوین و GBTC می تواند از نظر فنی تا سه ماهه اول بهبود یابد.

در نمودار روزانه، GBTC میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA 50 روزه؛ موج قرمز در نمودار زیر) را نزدیک به 9.68 دلار به عنوان پشتیبانی قرار داد.

مطالب مرتبط: پرونده‌های Grayscale بحث کوتاه و شفاهی در دعوای حقوقی SEC و ETF ممکن است طی ماه‌ها برگزار شود

مشابه آنچه در مارس-آوریل 2022 اتفاق افتاد، اگر متحرک نمایی 50 روزه به نوسان بالای موج ادامه دهد، حرکت صعودی می تواند EMA 200 روزه (موج آبی) را نزدیک به 15 دلار آزمایش کند.

نمودار قیمت روزانه GBTC. منبع: TradingView

هدف صعودی فنی مطابق با پیش‌بینی‌های پت تچوسیک، استراتژیست ارشد پورتفولیوی ند دیویس در مورد اعتماد بیت‌کوین Grayscale است.

او استدلال می کند که قیمت GBTC نه تنها ممکن است تا اواسط سال 2023 دو برابر شود، بلکه شکاف تخفیف فعلی را با قیمت نقدی بیت کوین کاهش دهد.

ند دیویس گفت: “ما GBTC را به عنوان راهی برای بازی بیت کوین توصیه می کنیم، زیرا دارای یک “تخفیف بالقوه NAV” است، که نه تنها به این معنی است که در صورت افزایش بیت کوین افزایش می یابد، بلکه تخفیف عظیم 35 درصدی فعلی را نیز در NAV می بندد. تحقیقات در یادداشتی به مشتریان گفت.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉