Cardano در حال نزدیک شدن به نقطه عطف حیاتی تکامل P2P خود است، در اینجا چگونه است


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی، تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم همه محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

کاردانو در آستانه یک پیشرفت بزرگ با توسعه جدید آینده است خلقت اوروبوروس به روز رسانی. این یک لحظه مهم در سفر کاردانو برای دستیابی به عملیات کامل گره همتا به همتا (P2P) است. این هدفی است که با جدیت توسط جامعه و توسعه دهندگان اختصاصی آن دنبال می شود.

شبکه‌های همتا به همتا (P2P) برای تمرکززدایی طولانی‌مدت، امنیت و انعطاف‌پذیری بلاک‌چین بسیار مهم است و به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا ارتباط برقرار کنند، داده‌ها را همگام‌سازی کنند و به اجماع برسند. برای کاردانو، انتقال از مدل هیبریدی فعلی به یک شبکه کامل P2P تدریجی بوده است. اما انتقال در حال حاضر در حال انجام است.

در مارس 2023، Dynamic P2P روش انتخاب همتا را خودکار کرد. به روز رسانی Node v.1.35.6 ارتباط بین گره های توزیع شده را بهبود بخشید، عملیات رله و گره های تولید بلوک را ساده کرد و نیاز به پیکربندی های استاتیک و ورودی دستی از اپراتورهای مخزن سهام (SPO) را از بین برد.

به گفته توسعه دهنده Cardano Output Output Global (IOG)، انتظار می رود که نقطه پایانی بعدی و نهایی در مسیر تراکنش های کامل گره P2P با انتشار آتی Ouroboros Genesis از راه برسد.

Ouroboros Genesis به عنوان بخشی از ارتقاء Chang که انتظار می رود در تابستان امسال انجام شود، به کار گرفته خواهد شد. این به گره‌ها اجازه می‌دهد تا از شبکه زنده Cardano خود بوت شوند.

در حال حاضر، ورود اولیه به شبکه معمولاً نیاز به همگام سازی با یک احراز هویت مطمئن و قابل اعتماد مانند SPO قابل اعتماد یا سازمان دیگر دارد. پس از همگام سازی، گره ها از Ouroboros Praos برای عملکرد غیرمتمرکز استفاده می کنند.

انتظار می‌رود Ouroboros Genesis ضمن استفاده از قابلیت‌های P2P Cardano-node، فرآیند را ساده‌تر کند و فرآیند را کاملاً مستقل کند و نیاز به تعامل انسانی را از بین ببرد.

علاوه بر این، انتظار می رود که حرکت به سمت عملیات کامل گره P2P، مقیاس پذیری و کارایی شبکه Cardano را افزایش دهد و به آن اجازه دهد تا با طیف وسیع تری از برنامه ها و موارد استفاده سازگار شود.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید