بنیانگذار Cardano's Scaling: “چیزها می توانند بسیار سریع حرکت کنند”


تصویر جلد از طریق Youtu.be

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano، در یک توییت اخیر به نگرانی‌های مربوط به مقیاس‌پذیری در جامعه ADA پرداخت. هاسکینسون تاکید کرد که اگر جامعه تصمیم به حرکت در این مسیر بگیرد، خزانه داری کاردانو بودجه کافی برای دنبال کردن یک برنامه مقیاس تهاجمی Leios، Hydra و Zero-Knowledge (ZK) دارد.

هاسکینسون گفت: «برای کسانی که درباره مقیاس‌بندی بحث می‌کنند، در خزانه‌داری پول کافی وجود دارد تا اگر جامعه بخواهد در این مسیر حرکت کند، برنامه تهاجمی Leios، Hydra و ZK را دنبال کنند.

هاسکینسون با حمایت از یک رویکرد موازی، خاطرنشان کرد که کاردانو زیرساخت و قابلیت انجام چندین طرح مقیاس‌بندی را به طور همزمان دارد. این رویکرد بلاک چین را قادر می‌سازد تا در حین برنامه‌ریزی برای خواسته‌های آینده، نیازهای مقیاس‌بندی فوری را برآورده کند.

مرتبط با

هاسکینسون در مورد پیشرفت قابل توجهی که در دو سال گذشته انجام شده است، نسبت به پتانسیل پیشرفت سریع در مقیاس کاردانو ابراز خوش بینی کرد. ارتقاها و نوآوری های قابل توجهی که در 24 ماه گذشته معرفی شده اند، پایه ای قوی برای توسعه بیشتر بلاک چین کاردانو گذاشته اند.

هاسکینسون گفت: «من همچنین معتقدم که با توجه به همه پیشرفت‌هایی که در 24 ماه گذشته دیده‌ایم، همه چیز می‌تواند خیلی سریع پیش برود. این خوش بینی مبتنی بر بهبود مستمر زیرساخت کاردانو است که مقیاس پذیری، امنیت و عملکرد پلت فرم را افزایش می دهد.

اینها شامل ارتقاء Vasil در سپتامبر 2022 است که قابلیت های قرارداد هوشمند Cardano را از طریق Plutus v2 بهبود می بخشد و عملکرد، عملکرد و مقیاس پذیری بیشتری را به ارمغان می آورد. ارتقای ولنتاین در فوریه 2023 شامل پشتیبانی از SECP256k1 بود که بیت کوین، اتریوم و بایننس کوین از آن برای رمزنگاری کلید عمومی استفاده می‌کنند.

مرتبط با

بیانیه موسس کاردانو بدون شک واکنش جامعه ADA را به دنبال داشت. Cardano SPO Rick McCracken DIGI اظهار داشت: “من مایلم مقیاس گذاری سریع را ببینم. همچنین نمی خواهم خزانه داری به سرعت تخلیه شود، زیرا جزایر کافی در آنجا وجود دارد که قیمت را پایین بیاورند، بنابراین هزینه جزایر بیشتری را برای پرداخت همان سطح هزینه می کنند. اما بله، هرچه مقیاس پذیری بیشتر باشد، بهتر است.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید