بنیانگذار Cardano بیانیه مهمی را در مورد حاکمیت ADA بیان می کند: جزئیات


تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، اخیراً بیانیه مهمی در رابطه با اقدامات حاکمیتی بلاک چین کاردانو ارائه کرده است.

هاسکینسون پیشنهاد کرد که قدرت کامل خزانه داری پس از انتصاب نمایندگان غیرمتمرکز (dReps) بدون توجه به ایجاد قانون اساسی نهایی وارد عمل خواهد شد. انتظار می رود این نقطه عطف بزرگ تقریباً 90 روز پس از ارتقاء اصلی Cardano، هارد فورک چانگ رخ دهد.

کاردانو دائماً در حال بهبود مکانیسم حاکمیتی خود است تا رویکردی غیرمتمرکزتر و جامعه محور را ارائه دهد.

در نوامبر 2022، CIP-1694 منتشر شد و عصر جدیدی برای شبکه کاردانو آغاز شد. این یک ساختار حاکمیتی را برای شبکه کاردانو ترسیم می کند که تصمیم گیری در زنجیره را امکان پذیر می کند. هدف آن بهبود چارچوب حاکمیتی موجود است تا همه دارندگان ADA در حکمرانی کاردانو حرفی برای گفتن داشته باشند.

مرتبط با

سه نهاد حاکمیتی کلیدی در زنجیره ایفای نقش می کنند تا اطمینان حاصل شود که پیشنهادات ارائه شده توسط جامعه (که به عنوان اقدامات حاکمیتی نیز شناخته می شود) تایید می شوند. سه نقشی که توسط جامعه ایفا می شود عبارتند از: نمایندگان نمایندگی (DReps)، کمیته قانون اساسی (CC) و اپراتورهای اشتراک اشتراک (SPOs).

دوره موقت هم مشخصات روی زنجیره و هم اقدامات خارج از زنجیره را در بر می گیرد که بین اولین به روز رسانی چانگ و تصویب قانون اساسی روی زنجیره انجام شد. دوره راه‌اندازی به ثبت‌های DRep در شبکه اصلی اجازه می‌دهد تا برای ویژگی‌های حاکمیتی نهایی که در مرحله ۲ ارتقای چانگ به کار گرفته شده‌اند، آماده شوند.

دوره موقت نیز برای تضمین ثبات طراحی شده است. هر یک از نقش‌های جدید حکمرانی زنجیره‌ای (DReps، اعضای کمیته قانون اساسی و SPOها) از یک فرآیند راه‌اندازی عبور می‌کنند و به آن‌ها و جامعه اجازه می‌دهد تا با مکانیسم‌های حاکمیتی CIP-1694 هماهنگ شوند.

بنیانگذار کاردانو به پستی از سوی پاتریک توبلر، مدیرعامل NMKR که مشارکت جامعه ADA در انتخابات کمیته موقت قانون اساسی را ستایش کرده بود، واکنش نشان داد.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید