بنیانگذار Cardano سکوت در مورد آخرین حمله هرزنامه به شبکه را می شکند


تصویر جلد از طریق Youtu.be

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today هیچ مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارده در هنگام معامله ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا از تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

اخیراً شبکه Cardano مورد آزمایش قرار گرفت زیرا با یک حمله هرزنامه مواجه شد که تهدیدی برای اختلال در عملکرد آن بود.

به گفته Elraulito، مدیر فنی Fluid Token، حمله DDOS اواخر روز سه شنبه از بلوک 10,487,530 شروع شد و هر تراکنش 194 قرارداد هوشمند را انجام داد. مهاجم برای هر تراکنش 0.9 ADA خرج کرد و هر بلوک را با چندین تراکنش پر کرد تا شبکه را تحت الشعاع قرار دهد.

با این حال، تلاش شکست خورد و قبل از وقوع هر گونه آسیب کاهش یافت و شبکه به طور عادی به کار خود ادامه داد.

در پاسخ به این حادثه، چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano، در رسانه های اجتماعی به ارائه به روز رسانی از Intersect، یک سازمان مبتنی بر عضو که از اکوسیستم Cardano پشتیبانی می کند، پرداخت و این پیام را با یک ویدیوی YouTube که خلاصه این حادثه را نشان می دهد، تقویت کرد.

مرتبط با

در یک توییت جداگانه، هاسکینسون به توییت یک کاربر در مورد انعطاف پذیری Cardano در پی حمله DDOS با یک گرافیک GIF پاسخ داد.

عملکرد و تاثیر شبکه

به گفته Intersect، شبکه Cardano به دلیل حمله هرزنامه، بار بیشتری از حد معمول را تجربه می کند. این باعث شده است که برخی از اپراتورهای استخر سهام (SPOs) با مشکلاتی مواجه شوند، به خصوص که جنگ ارتفاع بلوک تشدید شده است. با وجود این چالش ها، شبکه کاردانو انعطاف پذیر باقی مانده است.

زنجیره کاردانو همانطور که انتظار می رفت به کار خود ادامه داد و تنها تأثیری جزئی بر زمان بندی کلی تراکنش ها و مقداری کاهش تراکم زنجیره داشت.

در حالی که Intersect از جامعه Cardano برای پاسخ سریع و حمایت در شناسایی منبع حمله هرزنامه به شبکه اصلی Cardano تشکر کرد، اعلام کرد که در حال هماهنگی یک گروه فنی با شرکای اکوسیستم برای شناسایی راه‌حل‌های بالقوه و تکمیل تلاش‌های جامعه در جهت تکمیل است. یک راه حل. مسئله.

این کارگروه برای شناسایی و آزمایش راه حلی کار خواهد کرد که این نوع حملات هرزنامه را در آینده کاهش دهد و همچنان جامعه را از طریق Discord و کانال های اجتماعی به روز نگه دارد. هنگامی که یک راه حل به درستی آزمایش و اجرا شد، نسخه نود جدیدی که SPOها می توانند به آن ارتقا دهند، عمومی خواهد شد.


نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید