کاردانو خالق کاوش بیت کوین را با رسیدن ADA به اورست آغاز می کند


چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو (ADA)، اخیراً به این موضوع اشاره کرد که کاردانو اولین ارز رمزپایه ای بود که نشان خود را در قله اورست نشان داد. این بیانیه در پاسخ به پستی از مایکل سیلر منتشر شد که ادعا می‌کرد بلاک چین ADA در سال 2022 به اوج خود می‌رسد، پس از عکسی که اخیراً از پرچم بیت‌کوین در بالاترین قله جهان گرفته شده است.

مرتبط با

مایکل سیلر، بنیانگذار MicroStrategy و مدافع برجسته بیت کوین، عکسی را منتشر کرد که یک کوهنورد را نشان می دهد که پرچم بیت کوین را به بالای قله اورست حمل می کند. هدف از این ژست برجسته کردن نفوذ و تسلط جهانی بیت کوین بود.

با این حال، پست بعدی نشان داد که کاردانو دو سال پیش به این نقطه عطف رسیده بود. چارلز هاسکینسون به این پست پاسخ داد و مزیت کاردانو را نسبت به بیت کوین به‌ویژه از نظر زمان پرداخت برجسته کرد.

هدف چیست؟

زمان تسویه حساب در بلاک چین به مدت زمانی که طول می کشد تا یک تراکنش تایید و به طور دائم در دفتر کل بلاک چین ثبت شود، اشاره دارد. این موضوع برای کاربران و کسب‌وکارهایی که برای تراکنش‌های سریع و کارآمد به ارزهای دیجیتال متکی هستند، یک نکته حیاتی است.

معماری بلاک چین کاردانو برای پردازش سریع تر و با هزینه کمتر در مقایسه با بیت کوین طراحی شده است.

مرتبط با

علیرغم تسلط بر بازار، بیت کوین اغلب به دلیل سرعت تراکنش های کندتر و کارمزدهای بالاتر، که به مکانیسم اجماع اثبات کار نسبت داده می شود، با انتقاداتی مواجه می شود. در مقابل، کاردانو از مکانیزم اثبات سهام استفاده می کند. این رویکرد نه تنها زمان لازم برای نهایی کردن تراکنش ها را کاهش می دهد، بلکه مصرف انرژی را نیز به حداقل می رساند.


نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید