Cardano (ADA)، Shiba Inu (SHIB) به کمک نیاز دارند، تسلط اتریوم (ETH) در وضعیت وخیم ادامه دارد


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

فهرست

  • شیبا اینو دچار مشکل شده است
  • قدرت اتریوم

در وضعیت فعلی، کاردانو به وضوح دارای مشکلات جدی است. ADA در حال تلاش برای حفظ شتاب بازار صعودی است و به زیر سطح مقاومت 50 EMA حرکت می کند. علاوه بر این، ADA در وهله اول هرگز نتوانست از 200 EMA عبور کند، که آن را در رده دارایی های ضعیف در طول این دوره صعودی قرار می دهد.

از نمودار، کاردانو با مقاومت فوق العاده ای از 50 EMA، 100 EMA و 200 EMA دست و پنجه نرم می کند. این همگرایی میانگین‌های متحرک در چنین موقعیت نزولی هشداری درباره ادامه روند نزولی و ضعف در حرکت صعودی است. در حال حاضر، قیمت در حدود 0.45 دلار است که یک منطقه حمایتی بسیار مهم برای Cardano است. شکستن زیر این سطح می تواند باعث کاهش بیشتر شود.

نمودار ADAUSDT
نمودار Cardano/USDT از TradingView

تحلیل حجم نیز نشان دهنده عدم علاقه خرید است. حجم معاملات اخیر در سمت پایین قرار دارد، که قدرت نفوذ در سطوح مخالف را فراهم نمی کند. بنابراین، عدم پشتیبانی حجم نشانه‌ای از این است که هر حرکت صعودی ممکن است کوتاه‌مدت با بازگشت‌های سریع بالقوه باشد.

شیبا اینو دچار مشکل شده است

SHIB برای نگه داشتن بالای خط متحرک نمایی 50 روزه تحت فشار فوق العاده ای قرار دارد. در حال حاضر، قیمت آن درست بالاتر از این حمایت است و به طور خطرناکی نزدیک به خط شناور است. در اولین نشانه فشار فروش قابل توجه، می تواند از این سطح عبور کند و منجر به کاهش جدی تری شود. از آنجایی که SHIB بسیار پایین تر از خط متحرک متحرک نمایی 100 روزه و خط متحرک متحرک نمایی 200 روزه است، هیچ یک از این شاخص های بلندمدت در ارائه پشتیبانی چندان مفید نخواهد بود.

RSI در قلمرو نزولی زیر سطح 50 قرار دارد، که نشان می دهد SHIB فاقد قدرت خرید است و بنابراین ممکن است تا زمانی که یک محرک مثبت قابل توجه ظاهر شود به کاهش ادامه دهد.

مرتبط با

SHIB برای بازگشت به حالت پایدار باید EMA 50 روزه را به دست آورد و حفظ کند و در یک سناریوی ایده آل این کار را با افزایش حجم معاملات انجام خواهد داد. سطوح مقاومت بعدی برای تماشا، متحرک نمایی 100 روزه نزدیک به 0.000027 دلار و متحرک نمایی 200 روزه نزدیک به 0.000029 دلار خواهد بود. شکستن این سطوح می تواند به این معنی باشد که روند نزولی فعلی می تواند معکوس شود.

قدرت اتریوم

اتریوم حتی پس از اینکه بازار شاهد افزایش فشار فروش به لطف توزیع وجوه Mt.Gox بود، همچنان آرام است. به جای اصلاح، ETH به مسیر صعودی خود ادامه می دهد و حتی اولین آزمایش مقاومت 4000 دلاری را انجام داد. این انعطاف‌پذیری تسلط فزاینده اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد.

ETH توانست بالاتر از میانگین متحرک بحرانی باقی بماند. در نمودار توجه کنید که متحرک نمایی 50 روزه در عقب نشینی های اخیر، پشتیبانی فوق العاده ای از دارایی ارائه کرده است. در غیر این صورت می‌توانست از کاهش عمده جلوگیری شود. متحرک نمایی 100 روزه و متحرک نمایی 200 روزه نشان دهنده قدرت حرکت صعودی صعودی است.

مرتبط با

یکی از عناصر مهمی که می توان مشاهده کرد افزایش حجم معاملات به دنبال آخرین افزایش ETH است. این نشان می دهد که علاقه خرید به اندازه کافی قوی است تا با فشار فروش مقابله کند، که نویدبخش ادامه روند صعودی است. در همین حال، شاخص قدرت نسبی بالاتر از سطح 70 باقی می ماند، که نشان می دهد قیمت اتریوم در شرایط خرید بیش از حد است اما می تواند قبل از اینکه زمان عقب نشینی فرا برسد، بالاتر رود.

اما اگر اتریوم به طور قانع‌کننده‌ای نقطه ضعف را در سطح مقاومت قوی در 4000 دلار برطرف کند، هدف بعدی باید حدود 4200 دلار و پس از آن 4400 دلار باشد. با این حال، ETH را می توان در نزدیکی منطقه 4000 دلاری با یک حرکت اصلاحی جزئی با هدف قرار دادن منطقه پشتیبانی 3700 دلاری همراه با متحرک نمایی 50 روزه رد کرد. این بدان معناست که ممکن است یک عقب نشینی سالم در ارزش اتریوم وجود داشته باشد، که به برخی از سودهای حاصل از توقف حرکت منجر به تلاشی دیگر برای شکست بالاتر از سطح روانی 4000 دلار می شود.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید