کنعان که درآمد آن در سه ماهه سوم 55 درصد کاهش یافت، تأمین مالی جدیدی را ارائه کرد


علیرغم کاهش سودآوری، شرکت قراردادی را با یک سرمایه گذار نهادی امضا کرد تا به طور بالقوه 125 میلیون دلار سرمایه جذب کند.

ماینر بیت کوین Canaan در بحبوحه کاهش درآمد و سودآوری به دنبال سرمایه جدید است.

طبق گزارش درآمد سه ماهه سوم 2023 خود که در 28 نوامبر منتشر شد، این شرکت قصد دارد 148 میلیون دلار از سهام خود را از طریق عرضه اولیه عمومی بفروشد. روز گذشته، کنعان اعلام کرد که با یک سرمایه گذار نهادی نامشخص برای انتشار 125000 سهام ممتاز به قیمت هر کدام 1000 دلار به توافق رسیده است که در مجموع 125 میلیون دلار جمع آوری می کند.

در مقایسه با سه ماهه سوم سال 2022، به دلیل کاهش تعداد بیت کوین (BTC) استخراج شده و کاهش تعداد دکل های استخراج ASIC، درآمد این شرکت با 55 درصد کاهش به 33.3 میلیون دلار رسید. این شرکت همچنین متحمل زیان خالص 110.7 میلیون دلاری شده است که در مقایسه با درآمد خالص 6.3 میلیون دلاری در مدت مشابه سال قبل.

نانگنگ ژانگ، رئیس و مدیر اجرایی کنعان گفت: “به طور کلی، ما با افزایش رقابت قیمت و کاهش قابل توجه قدرت خرید در سمت تقاضا مواجه شده ایم که چالش های جدی در فروش ما ایجاد کرده است.” این شرکت انتظار دارد به دلیل “شرایط چالش برانگیز بازار در صنعت” درآمد سه ماهه چهارم تقریباً بدون تغییر نسبت به سه ماهه سوم باقی بماند.

فروش تجهیزات استخراج بیت کوین ASIC توسط چندین ماینر بیت کوین که در سال 2022 اعلام ورشکستگی کردند، به دلیل افزایش هزینه برق و کاهش قیمت بیت کوین مختل شده است. با این حال، شرایط بازار در سال جاری به دلیل کاهش تورم و بهبود قیمت بیت کوین بهبود یافته است. در 13 نوامبر، ماینرهای بیت کوین 44 میلیون دلار پاداش بلوک و کارمزد تراکنش به دست آوردند که بالاترین رقم در تاریخ است.

مطالب مرتبط: انتقام بیت مین، قطار ارزهای دیجیتال هنگ کنگ


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید