آیا اتریوم می تواند ۲ هزار دلار را بشکند؟ قیمت ETH با وجود عرضه قفل جدید، چند قدم نزدیکتر است


برداشت های سهام اتریوم در حال افزایش است. با این حال، آنها نتوانستند موج فروش بزرگی را که بسیاری انتظار داشتند پس از به‌روزرسانی شانگهای ایجاد کنند.

قیمت توکن اتریوم اتریوم (ETH) تنها چند دلار پس از ارتقای شبکه شانگهای که مدت ها در انتظارش بود به 2000 دلار در روز پس از راه اندازی رسید.

اتریوم ترس از فروش اخبار را از بین می برد

در 13 آوریل، قیمت اتر تقریباً 4 درصد افزایش یافت و به بالاترین حد روزانه 1996 دلار در Coinbase رسید، بدون توجه به فشار فروش احتمالی که آپدیت شانگهای می تواند به طور بالقوه در بازار ایجاد کند.

نمودار قیمت روزانه ETH/USD. منبع: TradingView

به طور خلاصه: هارد فورک شانگهای، همچنین به عنوان “Shapella” شناخته می شود، به کاربران اجازه می دهد ETH خود را از قرارداد هوشمند اثبات سهام اتریوم خارج کنند.

طبق گفته نانسن، تا ساعت 09:00 UTC در 13 آوریل، بیش از 98000 ETH به ارزش تقریبی 194.8 میلیون دلار از ذخایر موجودی رای اتریوم از زمان عرضه در شانگهای در روز قبل خارج شده است. به عبارت دیگر حدود 200 میلیون دلار فشار فروش بالقوه وارد بازار شد.

واریز و برداشت ETH منبع: نانسن

اما افزایش قیمت از زمان عرضه Ether در شانگهای نشان می‌دهد که بازار تاکنون هیچ مشکلی برای جذب فشار فروش از این رویداد نداشته است. همچنین این امکان وجود دارد که اکثر کاربران تصمیم گرفته‌اند که پاداش‌های سهام ETH خود را به جای فروش آن‌ها در انتظار کسب درآمد بیشتر، حفظ کنند.

حدود 15 درصد از کل عرضه در گردش اتریوم، حدود 120.4 میلیون اتریوم، در حال حاضر در سهام است.

جالب توجه است که بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Dune Analytics، بیش از 70 درصد از ETH سهام در مقایسه با سطح قیمت فعلی، هنوز زیر آب است. این امر احتمال فروش سهام شانگهای را در کوتاه مدت کاهش می دهد.

قیمت اتریوم 10 درصد با خطر اصلاح مواجه است

ادامه افزایش در بازار اتریوم باعث شده است که جفت اتریوم/دلار اندکی بیش از حد خرید شود و احتمال اصلاح کوتاه مدت قیمت در این ماه را افزایش دهد.

موارد مرتبط: نقدینگی هنگامی که اهرم ها شکسته می شود جریان می یابد – تجزیه و تحلیل Ethereum Shapella و مشتقات سهامداری نقدینگی

شایان ذکر است، شاخص قدرت نسبی روزانه ETH (RSI) تنها دو نقطه زیر آستانه خرید بیش از حد 70 است. علاوه بر این، ETH/USD در حال آزمایش سطح مقاومت بحرانی نزدیک به 1990 دلار است که قبل از عقب نشینی قیمت در می 2022 و آگوست 2022 است.

نمودار قیمت روزانه ETH/USD. منبع: TradingView

تکرار این سناریو احتمالاً به معنای کاهش حدود 10 درصدی از سطوح قیمت فعلی به سمت میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA 50 روزه؛ موج قرمز) در حدود 1750 دلار در آوریل خواهد بود. این سطح قیمت ETH نیز نزدیک به خط حمایت/مقاومت تاریخی است.

در مقابل، شکست قطعی بالاتر از سطح مقاومت روانشناختی 2000 دلار می‌تواند باعث شود که قیمت اتر افزایش بالقوه تا 3000 دلار را آغاز کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *