آیا کانادا پس از تعلیق منیتوبا می تواند به عنوان یک مرکز استخراج کریپتو باقی بماند؟

آیا کانادا پس از تعلیق منیتوبا می تواند به عنوان یک مرکز استخراج کریپتو باقی بماند؟


ذینفعان محلی بر این باورند که تعلیق ماینینگ کریپتو در واقع می تواند به معنای آغاز گفتگوی جدید بین دولت و صنعت باشد.

کانادا همچنان یک جایگزین نظارتی برای همسایه ایالات متحده در زمینه ارزهای دیجیتال باقی مانده است. کانادا اولین کشوری است که به طور مستقیم وجوه قابل معامله در مبادلات رمزنگاری را تأیید می کند، زیرا روند صدور مجوز نسبت به برخی کشورها سختگیرانه تر شده است. صندوق‌های بازنشستگی دولتی در دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند و شرکت‌های استخراج کریپتو برای استفاده از هوای سرد و قیمت ارزان انرژی به کشور نقل مکان کرده‌اند.

اما برای معدنچیان در کانادا، عجله طلا ممکن است کاهش یابد. در اوایل ماه دسامبر، ایالت مانیتوبا، غنی از منابع برق آبی، مهلت قانونی 18 ماهه برای پروژه های معدنی جدید صادر کرد.

این اقدام شبیه به ابتکاری در ایالت نیویورک ایالات متحده بود که اخیراً تمدید مجوزها برای عملیات معدنی موجود را متوقف کرد و تمام معدنچیان جدید با اثبات کار را 100٪ از انرژی های تجدیدپذیر استفاده کردند.

این تحولات را نباید به عنوان موارد منفرد رد کرد. هر دو در مناطق نسبتاً سرد با پروفیل‌های توان آبی قابل توجهی اتفاق افتادند، بنابراین سفت کردن پیچ‌ها در مانیتوبا برای مناطق با انرژی کمتر خوش‌بینانه به نظر نمی‌رسد.

آیا این می تواند وضعیت کانادا را به عنوان بهشت ​​معدنچیان تغییر دهد؟

استعداد طبیعی

در اکتبر 2021، قیمت بیت کوین (BTC) به بالای 60000 دلار رسید. تا آن زمان، کانادا با 9.55 درصد کل استخراج بیت کوین در این کشور (در مقایسه با 1.87 درصد در سال گذشته) به چهارمین مقصد بزرگ استخراج بیت کوین در جهان تبدیل شده بود. این کشور عملاً خلاء ناشی از فشار در چین را پر کرده است که تقریباً تا سال 2021 فعالیت ماینینگ را در این کشور به صفر رسانده است – اما ایالات متحده بیشترین سود را از این فشار کسب کرده است و از رتبه ششم به رتبه اول از نظر نرخ هش بیت کوین رسیده است.

یک تکنسین در عملیات استخراج بیت کوین. منبع: Paul Chiasson/Canadian Press

پس از سقوط چین، دولت کانادا مجبور نبود تلاش خاصی برای جلب توجه معدنچیان جهانی انجام دهد. این کشور دو مزیت آشکار برای ارائه به همه دارد: آب و هوای خنک و نیروی آبی فراوان. یک مطالعه در سال 2021 توسط گروه تحقیقاتی DEKIS در دانشگاه آویلا، کانادا را در رتبه هفدهم جهان از نظر پتانسیل استخراج پایدار قرار داد، در مقایسه با ایالات متحده آمریکا (25)، چین (40)، روسیه (43) یا قزاقستان (66).

امتیاز بالا با ترکیبی از قیمت پایین برق (0.113 دلار در هر کیلووات ساعت)، متوسط ​​دمای پایین (5.35- درجه سانتیگراد) و شاخص سرمایه انسانی بالا (0.8) امکان پذیر شد.

ممنوعیت استخراج معادن 18 ماه طول خواهد کشید

صرف نظر از جذابیت کشور برای ماینرهای کریپتو، استان مانیتوبا که دومین پایین ترین قیمت انرژی در کانادا را دارد، در ماه نوامبر یک مهلت ۱۸ ماهه برای عملیات استخراج جدید تعیین کرد. این تصمیم به این دلیل توجیه شد که عملیات جدید می تواند شبکه برق محلی را به خطر بیندازد. همانطور که کامرون فریسن وزیر دارایی مانیتوبا به CBC گفت:

ما نمی‌توانیم به سادگی بگوییم، «خب، هر کسی می‌تواند هر چیزی را داشته باشد. [energy] آنها می خواهند بخرند و ما فقط می خواهیم سد بسازیم. اگر قیمت گذاری کنید، آخری 13 میلیارد دلار هزینه دارد. [transmission] آستر.”

فریسن توضیح داد که درخواست‌های اخیر از 17 اپراتور بالقوه به 371 مگاوات برق نیاز دارد که بیش از نیمی از برق تولید شده توسط ایستگاه تولید کی‌یاسک است. به گفته وی، زمانی که سایر تحقیقات کمتر رسمی در نظر گرفته شود، تقاضای استخراج کنندگان جدید در مجموع بیش از 4600 مگاوات خواهد بود. در حال حاضر 37 تاسیسات معدنی در منیتوبا وجود دارد و عملیات آنها تحت تأثیر این ممنوعیت قرار نخواهد گرفت.

اخیراً: کنگره ممکن است “غیرقابل مدیریت” باشد، اما ایالات متحده می تواند قانون کریپتو را در سال 2023 ببیند

نگرانی بیشتر کمبود نسبی شغلی بود که توسط ماینرهای ارزهای دیجیتال ارائه می شد. فریسن گفت که ماینرهای ارز دیجیتال “می توانند از صدها مگاوات استفاده کنند و تعداد کمی کارگر داشته باشند.”

معمولی جدید؟

آیدین کیلیچ، رئیس و مدیر عامل شرکت کانادایی ماینینگ کریپتو Hive Blockchain، پرونده منیتوبا را یک حادثه مجزا نمی‌داند. در اوایل نوامبر، شرکتی که برق را در هیدرو-کبک، در استان کبک کانادا مدیریت می‌کند، از دولت درخواست کرد که این شرکت را از تعهد خود برای تامین انرژی ماینرهای کریپتو رها کند. با این حال، کیلیچ به کوین تلگراف گفت که این وضعیت نیز به یک وضعیت عادی جدید اشاره نمی کند:

«این تعلیق‌ها برای دادن زمان به نهادهای عمومی برای ارزیابی عملیات استخراج کریپتو فعلی خود در نظر گرفته شده است. نرمال جدید در کانادا شامل ماینرهای رمزنگاری می شود که با شرکت های آب و برق برای تثبیت شبکه یا بازیافت انرژی به روش های متفکرانه با تمرکز بر پایداری کار می کنند.

با توجه به اینکه Hive Blockchain از گرمای تاسیسات 40000 فوت مربعی خود در کبک برای گرم کردن تاسیسات تولید استخر شنا به مساحت 200000 فوت مربع استفاده می‌کند، Kilic آخرین پیشرفت‌ها را فرصتی برای تامین‌کنندگان برق محلی می‌داند تا رویکرد خود را برای استخراج تعریف کنند. اپراتورها

نقشه برجسته منیتوبا که منابع اصلی آب این ایالت را نشان می دهد. منبع: Carport

شرکت‌های آب و برق کانادا با درخواست‌های سازمان‌های فراساحلی که به دنبال استفاده از آب و هوای خنک کانادا و منابع فراوان انرژی آبی هستند، بمباران شده‌اند. این به نوبه خود، تقاضای استخراج‌کنندگان دارایی دیجیتال داخلی را که بر مشارکت‌های بلندمدت تمرکز می‌کنند، کم می‌کند:

ما امیدواریم که شرکت‌های آب و برق بتوانند از طریق فرآیندهای استخدامی خود شناسایی کنند که چه مشتریانی دارای بودجه خوبی هستند و به عنوان مشتریان بلندمدت با سابقه انجام طرح‌های پایداری تثبیت شده‌اند.

کیلیچ گفت که ساخت مراکز داده نیاز به سرمایه گذاری زیادی دارد. از این نظر، یک فرآیند بازنگری قوی که ماینرها را ملزم به برآوردن نیازهای سرمایه خاصی می‌کند، تعداد برنامه‌های کاربردی با حسن نیت را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. به گفته وی، این امر همچنین متعهد به تعادل شبکه و پایداری است.

اندرو وبر، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت استخراج رمزنگاری Digital Power Optimization به عنوان یک سرویس، به کوین تلگراف گفت که مهلت قانونی در منیتوبا به دلیل عوامل اساسی تر مانند قانون، بر جذابیت کانادا به عنوان یک مقصد معدن تاثیر نمی گذارد. مقادیر انبوهی از انرژی اضافی که باید توسط ماینرهای کارآمد قانونی و تکنولوژیکی مصرف شود:

شرکت‌های انرژی که از استخراج بیت کوین به عنوان ابزاری برای کمک به بهینه‌سازی دارایی‌های تولید خود استفاده می‌کنند، زمینه رشد ماینینگ خواهند بود، بنابراین ما فکر می‌کنیم که این کار در جایی که واقعاً مشکل انرژی را درمان می‌کنید، بیشتر و بیشتر انجام می‌شود.

وبر خاطرنشان کرد که ماینرهای بیت کوین به دلیل عوامل ساده قیمت، از قدرت تقاضای بالا استفاده نمی کنند. آن‌ها حتی می‌توانند با ارائه بار سودآوری که در صورت افزایش تقاضای انرژی مبتنی بر شبکه، به راحتی خاموش شود، شبکه را انعطاف‌پذیرتر و بادوام‌تر کنند. کیلیچ این دیدگاه را تأیید کرد و مدعی شد که وقتی شبکه تحت فشار قرار می گرفت، شرکت او می تواند در چند ثانیه تعطیل شود.

آخرین: اعتماد کلید پایداری مبادلات رمزنگاری است – مدیر عامل CoinDCX

فقط زمان نشان خواهد داد که آیا قانونگذاران و قانونگذاران در منیتوبا با این منطق موافق خواهند بود یا خیر. با این حال، ذینفعان خوش بین هستند. در حالی که وبر انتظار دارد “بیش از یک دهه” استخراج بیشتر در منیتوبا و نیویورک را شاهد باشد، به قول شمشیر، کانادا دارای برخی از بهترین مناطق جغرافیایی برای زیرساخت دارایی های دیجیتال در سراسر جهان است و نباید فرصت را برای ایجاد این زیرساخت از دست بدهد. .


نویسنده: David Attlee

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉