شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج برای منعکس کننده توزیع سخت افزار و افزایش هش ریت به روز شد


محققان کمبریج در پاسخ به شواهدی که نشان می دهد مصرف برق استخراج بیت کوین به طور دوره ای بیش از حد برآورد می شود، این شاخص را که به طور گسترده مورد استناد قرار گرفته بود، اصلاح کردند.

محققان شاخص مصرف برق معروف کمبریج بیت کوین (CBECI) برای اولین بار از زمان آغاز به کار آن در سال 2019 به طور رسمی روش شناسی آن را تجدید نظر کرده اند تا دقت و قابلیت اطمینان پیش بینی های این شاخص را بهبود بخشند.

CBECI در ژوئیه 2019 راه اندازی شد تا بینش های قابل اعتماد و مبتنی بر داده در مورد سؤالات مربوط به ماهیت انرژی بر استخراج بیت کوین و تأثیرات زیست محیطی مرتبط با آن ارائه دهد.

الکساندر نویمولر، محقق اصلی، در صحبت خصوصی با کوین تلگراف قبل از اعلام این ویرایش، نقش شاخص را در ارائه تخمین نسبتاً دقیقی از مصرف برق شبکه بیت کوین (BTC) و زمینه سازی داده ها به گونه ای توضیح داد که برای مردم عادی در خیابان قابل هضم باشد. . .

نتایج کلیدی از روش تجدید نظر شده شامل تمرکز بر پیشرفت‌های اخیر در سخت‌افزار استخراج بیت‌کوین و نرخ هش است و اینکه آیا CBECI دقیقاً منعکس‌کننده چشم‌انداز در حال تغییر است یا خیر. محققان بر روی سؤالاتی تمرکز کرده‌اند که چه چیزی منجر به افزایش قابل توجه نرخ هش در سال‌های اخیر شده است، زیرا تجهیزات جدید ماینینگ مدل‌های قدیمی‌تر را از نظر قدرت محاسباتی کوتوله می‌کنند.

مطالب مرتبط: منابع انرژی هسته ای و گازی با سریع ترین رشد برای استخراج بیت کوین: داده ها

Neumueller و همکارانش خاطرنشان کردند که کمبود داده‌های مرتبط با سخت‌افزار چالش مهمی را ایجاد می‌کند، زیرا توانایی CBECI را برای ارزیابی دقیق انواع سخت‌افزارهایی که استخراج‌کنندگان سخت‌افزار استفاده می‌کنند و فراگیر بودن آن‌ها را محدود می‌کند.

این امر محققان را بر آن داشت تا روشی را ایجاد کنند که استقرار سخت افزار روزانه را بر اساس داده های عملکرد و مصرف توان سخت افزار واقعی قبلاً شبیه سازی می کند. نویمولر خاطرنشان می کند که ستون فقرات روش قبلی CBECI فرض می کرد که هر مدل سخت افزاری سودآوری که کمتر از پنج سال پیش منتشر شد، به همان اندازه نرخ هش کلی شبکه را افزایش داد.

این منجر به «تعداد نامتناسب زیادی» سخت‌افزار استخراج قدیمی در مقایسه با مدل‌های جدیدتر در توزیع سخت‌افزار پیش‌فرض این روش در طول دوره‌های استخراج فوق‌العاده سودآور شده است.

مطالب مرتبط: Iris Energy 248 پردازنده گرافیکی Nvidia به ارزش 10 میلیون دلار برای استخراج مولد هوش مصنوعی و بیت کوین خریداری می کند.

سپس محققان دریافتند که تجهیزات اخیراً منتشر شده کمتر معرفی شده اند، در حالی که تجهیزاتی که به پایان چرخه عمر خود نزدیک می شوند بیش از حد معرفی شده اند. این منجر به تغییر در روش CBECI شد.

Neueller بعدا توضیح داد که چگونه تیم او شروع به مقایسه افزایش هش با داده های واردات ایالات متحده کرد که منعکس کننده تحویل سخت افزار اخیر استخراج بیت کوین است. این با بررسی داده‌های فروش در دسترس عموم از سازنده سخت‌افزار استخراج کنعان ترکیب شد.

CBECI به سوابق واردات ایالات متحده (سمت چپ) و قدرت محاسباتی تخمینی (راست) از داده های واردات تجهیزات استخراج بیت کوین نگاه کرد. محققان از نرخ هش مشخص شده سازنده (بر حسب TH/s) و وزن ناخالص استفاده کردند و ترکیبی به همان اندازه از مدل‌های Avalon A1246، Avalon A1266، Avalon A1346 و Avalon A1366 Canaan استفاده کردند.

این تحلیل، که تعدادی از عوامل عمیق را در نظر می‌گیرد، برای آزمایش این فرضیه استفاده شد که افزایش در هش‌ریت شبکه را می‌توان به سخت‌افزار استخراج اخیراً منتشر شده نسبت داد.

“این فرضیه بر اساس داده های واردات ایالات متحده بود و ما به دنبال شواهد اضافی برای تایید آن بودیم. اگر داده های فروش کنعان نماینده صنعت باشد، این ادعا را تایید می کند.”

نویمولر بر اختلاف نظر با منتقدان تأکید کرد، که پیشنهاد کردند بیت کوین “تحولات محیطی را به خطر می اندازد و می تواند تغییرات آب و هوایی را تشدید کند”، در حالی که حامیان استدلال می کردند که صنعت معدن می تواند با تغییرات آب و هوایی مبارزه کند و مزایای اجتماعی دیگر را ارائه دهد.

با این حال، ماهیت پیچیده صنعت و فقدان دانش اغلب کمتر شناخته شده است، و فضا را برای نقاط داده با دقت انتخاب شده و دیدگاه های مغرضانه ایجاد می کند.

CBECI شامل طیف گسترده ای از نقاط داده و تجسم های غنی است، از جمله تقاضای برق شبکه بیت کوین شاخص، یک نقشه استخراج که منعکس کننده توزیع جغرافیایی نرخ هش استخراج بیت کوین، و شاخص انتشار گازهای گلخانه ای است.

شاخص‌های انتشار CBECI و GHG سه تخمین مختلف را برای هر دو بخش ارائه می‌کنند که یک محدوده فرضی برای این معیارهای خاص ارائه می‌کند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

مجله: کتیبه های تکراری: «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید