با ادامه گسترش شیوع FTX، درخواست ها برای مقررات تشدید می شود

با ادامه گسترش شیوع FTX، درخواست ها برای مقررات تشدید می شود


حماسه FTX باعث شده است که برخی از مدیران، محققان، تحلیلگران و سیاستمداران ارزهای دیجیتال بیشتر از هر زمان دیگری با قوانین و مقررات سازگار شوند.

از آنجایی که سقوط FTX همچنان در صنعت طنین انداز می شود، مدیران و سیاستمداران کریپتو با صدای بلندتر در خواست های خود برای مقررات ارزهای دیجیتال صحبت می کنند.

تنها در 24 ساعت گذشته، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB)، گفت که مقررات و نظارت بر رمزارزها یک “ضرورت مطلق” برای اتحادیه اروپا است، در حالی که ماکسین واترز، رئیس مجلس مالی ایالات متحده کمیته خدمات، اعلام کرد که قانونگذاران در مورد سقوط تحقیق خواهند کرد. FTX در تحقیقات 13 دسامبر.

به گزارش فایننشال تایمز، در 28 نوامبر، سناتور آمریکایی و حامی ارزهای دیجیتال سینتیا لومیس، سقوط FTX را به عنوان زنگ خطری برای کنگره توصیف کرد.

لومیس در مصاحبه‌ای در اجلاس دارایی‌های دیجیتال و رمزنگاری فایننشال تایمز گفت که لایحه دو حزبی که او امسال معرفی کرد از سقوط FTX جلوگیری می‌کند، زیرا تنظیم‌کننده‌ها می‌توانند ببینند که آیا یک صرافی به زیر آستانه «فوراً» می‌رسد یا خیر.

او توضیح داد: «اگر این موارد برای FTX وجود داشت، می‌توانست زنگ‌های خطر را به صدا درآورد و اقدامات اجرایی نظارتی و بررسی دقیق توسط آژانس‌های نظارتی فدرال ایجاد کند.

در همین حال، چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، در سخنرانی در دانشگاه نیکوزیا به عنوان بخشی از جلسه بایننس نیکوزیا، گفت که او معتقد است مقررات راهی برای کمک به پیشرفت صنعت، “حفاظت از مصرف کنندگان” و اعمال عواقب برای کسانی است که قوانین را زیر پا می گذارند. زنده.

استفانی لینک، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری و مدیر پورتفولیو در مشاور سرمایه گذاری Hightower Advisors، خواستار مقررات بیشتر شد و اشاره کرد که ارزهای دیجیتال تا زمان تنظیم مقررات “شکسته و بی ربط” هستند.

تام دانلیوی، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی در شرکت تحلیلی کریپتو مساری، در پستی در توییتر در 28 نوامبر، دیدگاه مشابهی در حمایت از مقررات ارائه کرد و اشاره کرد که مقررات شفاف‌تر در مورد ارزهای دیجیتال، راه را برای “جریان‌های بزرگ” سرمایه‌گذاران جدید هموار می‌کند.

دانلیوی گفت: “بزرگترین نگرانی سرمایه گذاران نهادی در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، محیط نظارتی نامشخص است.”

این تحلیلگر رمزارز از نظرسنجی اجمالی دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذار نهادی در سال 2022 که توسط کوین‌بیس حمایت می‌شود، نقل کرد که نشان می‌دهد بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگانی که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را در نظر می‌گیرند، نگران محیط نظارتی نامشخص هستند.

مربوط: سقوط FTX دولت سنگاپور را در کرسی داغ پارلمان قرار می دهد

هفته گذشته، خدمات بانکی و مالی JP Morgan در یادداشت 24 نوامبر خود گفت که انتظار دارد در پی سقوط FTX، فوریت بیشتری برای ایجاد یک چارچوب منسجم وجود داشته باشد.

به گفته این شرکت، احتمالاً مقررات از سیستم مالی سنتی وارد می‌شود، «در نتیجه باعث می‌شود اکوسیستم کریپتو به سیستم مالی سنتی همگرا شود».
نویسنده: Stephen Katte

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉