تنظیم‌کننده‌های کالیفرنیا به MyConstant دستور دادند تا خدمات وام‌دهی کریپتو را متوقف کند


DFPI کالیفرنیا در ماه جولای هشدار داد که بر ارائه‌دهندگان حساب‌های ارز دیجیتال در این ایالت فشار خواهد آورد.

دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا (DFPI) به پلتفرم وام‌دهی کریپتو MyConstant دستور داده است تا ارائه تعدادی از محصولات مرتبط با رمزنگاری خود را به دلیل نقض ادعایی قانون اوراق بهادار دولتی متوقف کند.

21 در یک بیانیه مطبوعاتی، DFPI اعلام کرد که به MyConstant دستور داده است که از ارائه خدمات کارگزاری وام همتا به همتا و حساب‌های دارایی کریپتو با بهره، که به گفته او قانون کالیفرنیا را نقض می‌کند، «ترک و خودداری کند». قانون اوراق بهادار و قانون حمایت مالی از مصرف کننده کالیفرنیا.

DPFI ادعا کرد که ارائه و فروش خدمات وام دهی همتا به همتا توسط MyConstant به نام “خدمات تطبیق اعتبار” یکی از قوانین مالی ایالت را نقض می کند.

همچنین، ظاهراً MyConstant “کارگزاری وام دارای مجوز” بود زیرا این پلت فرم وام دهندگان را تشویق می کند بدون مجوزهای مناسب وام دهند.

رگولاتورها همچنین با محصولات دارایی رمزنگاری با نرخ ثابت وام دهنده رمزنگاری مشکل داشتند. به موجب آن مشتری دارایی های رمزنگاری شده (مانند استیبل کوین ها و فیات) را سپرده گذاری می کند و وعده سود سالانه درصد ثابتی را می دهد.

او گفت این موارد مواردی بود که MyConstant اوراق بهادار غیرمعمول و غیرمعاف را عرضه و فروخت.

در ماه جولای، آژانس نظارتی اعلام کرد که در حال بررسی چندین ارائه‌دهنده حساب‌های ارز دیجیتال است تا مشخص کند که آیا آنها “قوانین تحت صلاحیت وزارت را نقض کرده‌اند.”

DFPI ابتدا در یک بیانیه مطبوعاتی در 5 دسامبر اعلام کرد که در حال بررسی MyConstant است و بیان کرد که MyConstant برای فعالیت در کالیفرنیا توسط DFPI “مجوز نشده است”.

مرتبط: تنظیم‌کننده کالیفرنیا در حال بررسی حساب‌های بهره رمزنگاری است

آخرین اقدام تنها یک ماه پس از آن صورت می گیرد که شرکت مستقر در کالیفرنیا اعلام کرد که دوران سختی را سپری می کند و در 17 نوامبر اعلام کرد که “وخامت سریع شرایط بازار” منجر به برداشت های سنگین شده و “نمی تواند به طور معمول به تجارت خود ادامه دهد”. ”

در آن زمان، این پلتفرم گفت که عملیات تجاری خود را محدود می کند، از جمله توقف برداشت ها، و “هیچ درخواست سپرده یا سرمایه گذاری در حال حاضر پردازش نخواهد شد.”

این پلتفرم از آن زمان به‌روزرسانی‌هایی را برای وب‌سایت خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اینها شامل یک طرح به روز شده است که در 15 دسامبر برای کاربران ارسال شد، با یک مرور کلی مالی، برنامه انحلال، بازیابی پیش بینی و مراحل بعدی.

در آن زمان، این پلتفرم گفت که به مدیریت وام‌های دارای پشتوانه رمزنگاری خود، از جمله اطمینان از انطباق وام گیرنده، پردازش بازپرداخت وام، بازگرداندن وثیقه وام گیرندگان (زمانی که وام‌ها به طور کامل پرداخت می‌شوند) و نقدینگی وثیقه وام گیرنده، ادامه خواهد داد. پیش فرض


نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید