رگولاتور کالیفرنیا درباره 17 وب سایت رمزنگاری مشکوک به کلاهبرداری هشدار داد

رگولاتور کالیفرنیا درباره 17 وب سایت رمزنگاری مشکوک به کلاهبرداری هشدار داد


آخرین باری که DFPI چنین حجم زیادی از هشدارهای کلاهبرداری رمزنگاری را ارسال کرد، در ماه ژوئن بود، زمانی که زنگ هشدار در 26 پلتفرم رمزنگاری مشکوک به صدا درآمد.

دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا (DFPI) طی دو روز 17 اخطار جداگانه برای کارگزاران رمزارز و وب سایت هایی که مشکوک به کلاهبرداری هستند صادر کرده است.

این لیست شامل Tahoe Digital Exchange، TeleTrade Options، Tony Alin Trading Firm، Hekamenltd/Tosal Markets Limited، Trade 1960، Yong Ying Global Investment Company Limited، Unison FX، VoyanX.com و ZC Exchange است.

علاوه بر این، دو سایت کپی با eth-Wintermute.net و UniSwap LLC وجود دارد که به نظر می‌رسد دو نام بزرگ در صنعت کریپتو هستند.

در زمان نگارش این مقاله، صفحه هشدار مصرف‌کننده DFPI در 27 و 28 دسامبر 17 هشدار صادر کرد که بیان می‌کرد این شرکت‌ها “به نظر می‌رسد در حال انجام کلاهبرداری علیه مصرف‌کنندگان کالیفرنیایی هستند.”

این غیرمعمول نیست که DFPI به طور همزمان این همه هشدار صادر کند، که نشان می دهد ممکن است تعداد گزارش های کلاهبرداری های رمزنگاری در اواخر سال افزایش یافته باشد. DFPI معمولاً هشدارهای گاه به گاه درباره تحقیقات در مورد شرکت ها یا هشدارهایی در مورد رویدادهای خاص صادر می کند.

آخرین باری که DFPI چنین حجم زیادی از اخطارهای کلاهبرداری رمزنگاری را ارسال کرد، 15 ژوئن بود، زمانی که زنگ خطر را در 26 پلتفرم رمزنگاری مشکوک به صدا درآمد.

این هشدارها در پاسخ به شکایات شهروندان علیه کارگزاران و وب‌سایت‌ها آمده است، به طوری که DFPI گزارش می‌دهد که افراد در شرایط خاص از 2000 دلار تا 1.2 میلیون دلار ضرر کرده‌اند. اما DFPI فقط تا آنجا پیش می رود که می گوید این وب سایت ها “به نظر می رسد درگیر کلاهبرداری هستند.”

موضوع اصلی ادعایی بسیاری از این هشدارها مربوط به کلاهبرداری‌های خوک‌زنی است که شامل ایجاد یک هویت جعلی به صورت آنلاین برای ایجاد روابط یا دوستی جعلی از طریق رسانه‌های اجتماعی، پیام‌رسانی و برنامه‌های دوستیابی می‌شود.

در قتل عام خوک یا کلاهبرداری های عاشقانه، یک کلاهبردار اغلب هفته ها یا ماه ها صرف ایجاد روابط خویشاوندی جعلی برای جلب اعتماد قربانی می کند، سپس به آرامی گفتگو را به سمت سرمایه گذاری سوق می دهد و آنها را با “فرصت های” سرمایه گذاری اغوا می کند که اغلب برای واقعی بودن بسیار خوب هستند. .

در نهایت، هدف نهایی این است که قربانی را وادار به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال یا از طریق نسخه کپی‌کننده یک وب‌سایت قانونی (مانند UniSwap LLC و eth-Wintermute.net در این مثال) یا با انتقال وجه به یک آدرس کیف پول مبهم است.

گفته می‌شود که کلاهبرداران ادعایی تاکتیک دیگری را به کار می‌گیرند که همراه با کشتار خوک است، که به عنوان “طرح هزینه اولیه” توصیف می‌شود، که در آن بازیگران بد مبالغ زیادی از سایت‌های کلاهبرداری دریافت می‌کنند تا برداشت‌های جعلی را پردازش کنند.

اگر قربانی گرفتار آن شود، کلاهبردار نه تنها سرمایه اولیه را به جیب می‌زند، بلکه قبل از اینکه فوراً تمام اشکال ارتباط را قطع کند، تکه‌ای اضافی را به جیب می‌زند.

مربوط: کلاهبرداران با جعل هویت وزارت خارجه ایالات متحده ادعا می کنند که به کاربران آسیب دیده FTX کمک می کنند

DFPI از مصرف‌کنندگان می‌خواهد که قبل از پاسخ به هر درخواستی برای سرمایه‌گذاری یا خدمات مالی بسیار محتاط باشند. DFPI برای بررسی اینکه آیا یک سرمایه گذاری یا ارائه دهنده خدمات مالی در کالیفرنیا مجوز دارد یا خیر.”


نویسنده: Brian Quarmby

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉