تولید کننده حشیش کالیفرنیا از بلاک چین برای ردیابی علف های هرز خود استفاده می کند

تولید کننده حشیش کالیفرنیا از بلاک چین برای ردیابی علف های هرز خود استفاده می کند


کلون ها با یک قرارداد هوشمند در بلاک چین تأیید می شوند تا صحت و اصل و نسب ژنتیکی آنها تأیید شود.

یک نهالستان حشیش مستقر در کالیفرنیا برای تأیید صحت گیاهان دارویی خود به بلاک چین و قراردادهای هوشمند روی آورده است.

این مهدکودک حشیش که به عنوان شرکت کلون مندوسینو شناخته می‌شود، در یک اعلامیه مشارکتی که در 13 ژانویه توسط پروژه EMTRI و شرکت فناوری Global Compliance Applications منتشر شد، نام‌گذاری شد.

قابلیت‌های بلاک‌چین پروژه برای احراز هویت تمام کلون‌ها یا گیاهان بچه با گواهی دسته‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نهالستان‌های شاهدانه سازمان‌هایی هستند که در ژنتیک گیاهی تخصص دارند و کلون‌ها و فرزندان گیاهان و دانه‌ها را برای توزیع عمده تولید می‌کنند.

این حرکت به مهدکودک اجازه می‌دهد تا “مراحل آغاز سفر گیاه شاهدانه را برای تبدیل شدن به یک محصول ممتاز برای مصرف‌کنندگان با وزن گرم در شکوفایی مستند کند.”

عکس از نهالستان گیاه شاهدانه. منبع: شرکت کلون مندوسینو

گواهی دسته ای یک قرارداد هوشمند خود تولید شده برای هر گروه از کلون ها است. این بلوک هویت منحصر به فرد خود را که توسط مهد کودک ایجاد شده و به بلاک چین مبتنی بر اتریوم مرتبط است، برای هر گیاه نوزاد فراهم می کند.

او افزود که مشتریانش، که شامل مزارع تجاری و داروخانه‌های خرده‌فروشی می‌شوند، می‌توانند از این برای تایید اصالت و اصل و نسب ژنتیکی کلون‌های خود استفاده کنند.

اولین دور کلون های گواهی دسته ای از هفته اول فوریه در دسترس خواهد بود.

علاوه بر این، پرورش دهندگان دارای مجوز که کلون های مندوسینو را خریداری می کنند، به جوایز رمز EMTRI (EMT) و شانس بهتری برای شرکت در پروژه بلاک چین دسترسی خواهند داشت.

EMT در نوامبر 2022 راه اندازی شد تا به شرکت کنندگان در پروژه جوایزی ارائه کند. توکن ها را می توان با USDC در Uniswap داد و ستد کرد یا برای بازدهی بیشتر شرط بندی کرد. EMT در هیچ صرافی متمرکز یا پلتفرم داده بازار ارز دیجیتال مانند CoinGecko فهرست نشده است.

اسکات زارنز، یکی از بنیانگذاران شرکت EMTRI، اظهار داشت:

ما هیجان زده هستیم که در خط مقدم صنعت شاهدانه قرار داریم و اولین کسی هستیم که در ایالات متحده این فناوری پیشرفته را در این راه اتخاذ می کند.

مربوط: استارت آپ رمزنگاری متمرکز بر ماری جوانا، جامعه NFT را راه اندازی می کند

با این حال، ترکیب کریپتو با شاهدانه مفهوم جدیدی نیست.

در ماه نوامبر، یک پروژه متاورس با موضوع حشیش به نام Cannaland راه اندازی شد تا دنیایی مجازی برای علاقه مندان به حشیش ایجاد کند. در ژانویه 2022، یک تولیدکننده خصوصی پیپ، قلیان‌های توکن‌شده را راه‌اندازی کرد که در آن افراد مشهوری مانند اسنوپ داگ و سانتانا NFT‌ها را ربودند.

پروژه هایی مانند PotCoin (POT) و CannabisCoin (CANN) با هدف ارائه یک ارز دیجیتال خاص صنعت تا سال 2014، اما هرگز مورد توجه واقعی قرار نگرفتند.


نویسنده: Martin Young

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉