Cake DeFi Proof of Reserves مبتنی بر درخت Merkle را منتشر کرد

Cake DeFi Proof of Reserves مبتنی بر درخت Merkle را منتشر کرد


طبق گفته Cake DeFi، کاربران اکنون می توانند دارایی ها و بدهی ها را از طریق وب سایت خود تأیید کنند.

شرکت خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) مستقر در سنگاپور Cake DeFi اعلام کرده است که Proof of Reserve خود را با استفاده از روش درخت مرکل حسابرسی رمزنگاری شده منتشر کرده است.

روش درخت مرکل که در سال 1979 توسط رالف مرکل ابداع شد، روشی برای اثبات این است که یک قطعه خاص از داده در یک مجموعه داده بدون توصیف کل مجموعه داده گنجانده شده است. در روش اثبات ذخیره، از درخت مرکل برای اثبات اینکه یک صرافی ارز دیجیتال دارای ذخایری است که ادعا می‌کند نگهداری می‌کند، برای محافظت از حریم خصوصی پلتفرم و کاربران آن استفاده می‌شود. .

به گفته شرکت خدمات DeFi، کاربران اکنون می‌توانند دارایی‌های خود و بدهی‌های شرکت را با یک ویژگی جدید که دسترسی عمومی به درخت Merkle Proof of Reserves موجود در وب‌سایت آن را فراهم می‌کند، تأیید کنند. هدف این ابزار این است که کاربران را قادر سازد تا سرمایه خود را تحت ساختار داده درخت Merkle بررسی کنند.

در روح شفافیت، Cake DeFi گفت که کاربران را قادر می‌سازد تا با داده‌های زنجیره‌ای بلادرنگ در مورد وجوه مشتری، ببینند چگونه بازده تولید می‌شود.

مطالب مرتبط: کیک دی‌فای بازوی سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری را برای استارت‌آپ‌های Web3، بازی و فین‌تک راه‌اندازی می‌کند.

در حالی که بسیاری از صرافی‌ها مانند Binance، Crypto.com، Bybit و OKX برای حمایت از شفافیت پس از فروپاشی FTX، سند ذخیره مبتنی بر Merkle Tree ارائه کرده‌اند، برخی از مقامات همچنان در مورد اثربخشی اثبات مبتنی بر درخت Merkle تردید دارند. تعداد ذخایر

پل مونتر، حسابدار ارشد SEC، در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال در 22 دسامبر به اشتراک گذاشت که نتایج این ممیزی ها نشانه ای از رفاه مالی شرکت نیست. به گفته وی، گزارش‌های اثبات ذخیره توسط صرافی‌ها فاقد اطلاعات کافی برای ذینفعان برای تعیین اینکه آیا شرکت دارایی کافی برای انجام تعهدات خود دارد یا خیر، وجود ندارد.
نویسنده: Judith BannermanQuist

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉