تصمیم اقدام جمعی bZX DAO: توسعه دهنده با کلید ارتقا، پلتفرم را تحت نظارت قرار می دهد


گابریل شاپیرو، مشاور عمومی آزمایشگاه های دلفی، در توییتی اعلام کرد که این تصمیم می تواند به طور بالقوه برای توسعه دهندگانی که از Multisig استفاده می کنند نیز اعمال شود.

در به روز رسانی جدید در مورد شکایت دسته جمعی که علیه اعضای bZX DAO تنظیم شده است، قاضی منطقه ای ایالات متحده حکم داده است که توانایی توسعه دهندگان برای ارتقاء قرارداد هوشمند که کلید آن در دست یک توسعه دهنده است، مقررات را تحت نظارت قرار می دهد.

در 27 مارس، قاضی ناحیه ایالات متحده، لری آلن برنز، حکمی را در رابطه با شکایت دسته جمعی علیه bZx DAO و چندین نفر دیگر صادر کرد. در حالی که این تصمیم ممکن است در ظاهر عادی به نظر برسد، وکلای Web3 توانستند پیشرفت قابل توجهی را برای سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs) مشاهده کنند.

متهمان این پرونده ادعا کردند که تراکنش‌های تحت پروتکل bZx بدون نظارت بوده است، زیرا کاربران می‌توانند نگهبانی دارایی‌های خود را حفظ کنند. با این حال، یک حمله فیشینگ موفق، تمایز بین اصطلاحات را بی معنی کرد. پرونده دادگاه نوشت:

یک حمله فیشینگ موفق به یک توسعه‌دهنده bZx به یک هکر اجازه داد تا به تمام سرمایه‌های ظاهرا دسترسی داشته باشد. [users’] در اینجا تمایز بین بازداشت، بازداشت و غیر حبس را بی معنی می کند.»

گابریل شاپیرو، مشاور عمومی در شرکت کریپتو Delphi Labs، توییت کرد تصمیم دادگاه به این معنی است که یک توسعه دهنده که کلید ارتقا را در دست دارد باید بر ویرایش نظارت کند. شاپیرو خاطرنشان کرد که این می تواند برای توسعه دهندگانی که از multisig استفاده می کنند نیز به همین معنا باشد.

مرتبط با: اعضای Ooki DAO گزینه ها را در پاسخ به شکایت CFTC بررسی می کنند

در چنین حالتی، پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) که از چند امضا استفاده می‌کنند، می‌توانند به‌عنوان پلتفرم‌های نگهداری دیده شوند. این امر به طور بالقوه می تواند این پروژه ها را ملزم به اخذ مجوزهای لازم برای نگهداری برای مطابقت با قانون کند.

گرگوری اشنایدر، دستیار مشاور عمومی هدرا نظر داد در مورد پرونده به گفته این وکیل، این تصمیم برای فضای DAO بسیار مهم است. اشنایدر تاکید کرد که این پرونده باید “توسط هر کسی که مسئولیت قانونی در زمینه DAO را در نظر دارد به دقت بررسی شود.”

مجله: Web3 Gamer: ممنوعیت NFT بمب های D&D، تیرانداز زامبی “Kill to Win”، Illuvium: Zero hot shots
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *