Buzzfeed بخش اخبار خود را می بندد و به هوش مصنوعی روی می آورد


کمتر از یک ماه پس از تعطیلی بخش خبری و اخراج 180 کارمند، مدیر عامل BuzzFeed می گوید که در تماس سه ماهه اول خود به هوش مصنوعی روی آورده است.

شرکت رسانه دیجیتال BuzzFeed در تماس مالی سه ماهه اول خود، کاهش شدید درآمد را فاش کرد و به تغییرات در آینده نزدیک اشاره کرد.

بر اساس اعلام رسمی این شرکت، درآمد این رسانه در سه ماهه اول نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته 27 درصد بوده است. علاوه بر این، درآمد تبلیغات و محتوا حداقل 30 درصد کاهش یافته است.

بنیانگذار و مدیر عامل Buzzfeed، جونا پرتی، گفت که این شرکت باید برای رفع این نقص، که شامل یکپارچه سازی هوش مصنوعی (AI) می شود، “تطبیق” کند.

“من معتقدم که می توانیم با تکیه بر سازندگان و هوش مصنوعی فرصت های جدیدی را در مجموعه برندهای مورد اعتماد خود باز کنیم…”

این اطلاعیه پس از آن منتشر شد که BuzzFeed بخش اخبار خود را تعطیل کرد و 180 کارمند خود را تا پایان آوریل اخراج کرد. در آن زمان، یکی از سخنگویان BuzzFeed گفت که هوش مصنوعی جایگزین هیچ یک از مشاغل نمی شود، اما Peretti اظهار داشت که هوش مصنوعی “بخشی از تجارت اصلی ما خواهد بود.”

کوین تلگراف برای نظرات بیشتر در مورد ادغام هوش مصنوعی در استراتژی محتوای خود با BuzzFeed تماس گرفت.

مرتبط با: استعفای «پدرخوانده هوش مصنوعی» از گوگل، نسبت به خطرات هوش مصنوعی هشدار داد

در حالی که BuzzFeed می گوید هوش مصنوعی هیچ تجارتی را در اختیار نگرفته است، سایر شرکت ها نمی توانند همین را بگویند. در اوایل ماه مه، مدیرعامل شرکت فناوری IMB گفت که حدود 7800 شغل در این شرکت می تواند در طول سال ها با هوش مصنوعی جایگزین شود.

در 9 می، رستوران فست فود Wendy’s اعلام کرد که یک اپراتور درایو ربات هوش مصنوعی را که «FreshAI» نامیده می شود، آزمایش خواهد کرد. گفته می شود که این ربات هزینه ها را کاهش می دهد تا بتوان بودجه را به جای دیگری تخصیص داد.

شرکت ها ممکن است هوش مصنوعی را راهی برای افزایش کارایی هزینه با کاهش نقش ها بدانند. اما مطالعه ای توسط Accenture نشان داد که 40 درصد از ساعات کاری در صنایع مختلف در معرض خطر ربودن هوش مصنوعی به عنوان ابزارهایی مانند ChatGPT هستند.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و افراد را با کریپتو تشویق کنیم؟


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *