خرید خودرو با بیت کوین با 3.7 میلیون دلار جریمه و زندان در مراکش مواجه است


دادگاه استیناف کازابلانکا محکومیت توماس کلازی، شهروند ۲۱ ساله فرانسوی را به دلیل استفاده غیرقانونی از ارز دیجیتال تایید کرد.

یک کاربر رمزارز که یک خودروی لوکس با بیت کوین (BTC) خریداری کرده بود، با 18 ماه زندان و جریمه 3.7 میلیون دلاری در مراکش مواجه شد که همچنان استفاده از رمزارز را یک عمل غیرقانونی می‌داند.

گزارش اخیر یورونیوز حاکی از آن است که دادگاه استیناف کازابلانکا محکومیت توماس کلازی، شهروند 21 ساله فرانسوی را به اتهام کلاهبرداری و استفاده غیرقانونی از ارز دیجیتال تایید کرد.

به گفته وکیل کلاوسی، محمد آقاناج، دادگاه هفته گذشته این حکم را تایید کرد. این تصمیم نشان می دهد که سیستم قضایی مراکش موضع محکمی در برابر استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور اتخاذ کرده است.

استفاده از بیت کوین برای خرید فراری منجر به دستگیری کلازی در سال 2021 شد، زیرا گمرک مراکش استفاده از این ارز دیجیتال را انتقال غیرقانونی وجوه می‌داند. کلاوسی در دسامبر 2021 به دلیل «کلاهبرداری» و «استفاده از ارز خارجی برای پرداخت در مرزهای مراکش» با جریمه در اکتبر همان سال زندانی شد.

پرونده حقوقی علیه کلازی پس از آن آغاز شد که یک زن کازابلانکا پس از مبادله خودروی لوکس با پرداخت بیت کوین حدود 437000 دلار، او را به “کلاهبرداری” متهم کرد.

به گفته آقانج، کلاوسی هنوز یک ماه فرصت دارد تا به زندان برود.

مرتبط با: با وجود مشکلات عرضه و توقف چاپ، حجم معاملات پورشه NFT 5 میلیون دلار بسته شد

با وجود وضعیت غیرقانونی آن در این کشور، مراکش به عنوان تجارت شماره یک BTC در شمال آفریقا در سال 2021 مورد استقبال قرار گرفت. طبق گفته Triple A، ارائه‌دهنده و تجمیع‌کننده ارزهای دیجیتال سنگاپور، تقریباً 0.9 میلیون نفر، که تقریباً 2.4٪ از کل جمعیت مراکش است، در حال حاضر صاحب ارزهای دیجیتال هستند.

به گفته بانک مرکزی، بیش از یک سال بعد، این کشور شروع به تکمیل یک چارچوب قانونی رمزنگاری کرد که به طور قانونی رمزارز را در بازار خود تعریف می کرد.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در جعبه پاپ کورن: داستان هکر جاده ابریشم
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید