شهر بوسان صرافی های جهانی ارز دیجیتال را از برنامه های مبادلات دیجیتال حذف می کند


FTX یکی از شرکای کلیدی صرافی شهر بوسان بود، اما سقوط اخیر باعث شد تا دولت در برنامه‌های خود برای پیوستن به صرافی‌های شخص ثالث تجدید نظر کند.

شهر بلاک چین بوسان کره جنوبی یک گام به ایجاد یک صرافی رمزنگاری محلی نزدیک شده است، اما اکثر شرکای صرافی متمرکز جهانی خود را کنار گذاشته است. این تصمیم شدید پس از شکست گسترده اخیر صرافی های متمرکز گرفته شده است.

این شهر کمیته راهبری خود را متشکل از 18 کارشناس محلی بلاک چین اعلام کرد، اما هیچ یک از پنج صرافی که در اوایل سال جاری برای کمک به شهر در راه اندازی اولین صرافی رسمی دارایی دیجیتال خود به توافق رسیدند. پنج صرافی شامل Binance، Crypto.com، Gate.io، Huobi Global و FTX بودند.

کمیته راهبری یک نهاد مشاوره شهری است که وظیفه دارد توصیه هایی در مورد ایجاد و راه اندازی بورس دارایی دیجیتال و همچنین تقویت سیستم همکاری خارجی ارائه دهد.

حذف احتمالی مبادلات رمزنگاری جهانی از طرح شهر بوسان پس از فروپاشی FTX مشاهده شد. دولت شهر در مورد گنجاندن چنین صرافی های خصوصی در برنامه های خود حدس دوم را می زد، اما مطمئن بود که بدون نیاز به کمک شخص ثالث، در اهداف بلاک چین خود پیش خواهد رفت.

یکی از اعضای کمیته خاطرنشان کرد که «به نظر می‌رسد مشکلات موجود در مبادلات رمزنگاری مانند FTX و سایر صرافی‌های بزرگ جهانی تحت تأثیر قرار گرفته است. [the decision]یکی دیگر از اعضا گفت: صرافی ها هرگز جزء لاینفک طرح شهر نبوده و تنها برای تامین نقدینگی اولیه لازم است.

مربوط: بزرگترین شرکت مخابراتی کره جنوبی ارز محلی مبتنی بر بلاک چین را در بوسان صادر کرد

شهر بوسان قصد دارد بورسی ایجاد کند که دارایی های دیجیتال را به اوراق بهادار و غیر اوراق بهادار تفکیک می کند، و یک سازمان مدیریت بازار مسئول فهرست بندی و ارزش گذاری، نظارت و نظارت بر بازار، و سپرده و تسویه حساب است. پس از ایجاد یک صندوق تاسیس شده در نیمه اول سال آینده، شهر تصمیم به جذب عضو گرفت.

در ژوئیه 2019، شهر بوسان رسما به عنوان منطقه عاری از مقررات برای فناوری‌های بلاک چین تعیین شد. این شهر قصد دارد کاربردهای مختلف بلاک چین را در بخش‌هایی مانند گردشگری، مالی، تدارکات و امنیت عمومی پیاده‌سازی کند. از آن زمان، دولت محلی به طور فعال برنامه های بلاک چین را دنبال می کند و در اواخر سال 2019 توسعه یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را با همکاری غول مخابراتی KT اعلام کرد.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید