معامله‌گران نوظهور کریپتو علیرغم اینکه ارزش کل بازار یک میلیون دلار را رد کرده است، این برتری را حفظ می‌کنند

معامله‌گران نوظهور کریپتو علیرغم اینکه ارزش کل بازار یک میلیون دلار را رد کرده است، این برتری را حفظ می‌کنند


آرتور هیز، مدیرعامل سابق BitMEX می‌گوید که فاجعه‌ای برای صنعت کریپتو در راه است، اما داده‌های مشتقات نشان می‌دهد که گاوها به آرامی کنترل بازار را در دست می‌گیرند.

اگرچه قیمت بیت کوین (BTC) در 19 ژانویه حدود 21000 دلار تثبیت شد، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال طی دو هفته 29.4 درصد افزایش یافت.

در نتیجه، تأیید اینکه روند نزولی 5 ماهه همچنان ادامه دارد، پس از عبور از مجموع بالای 930 میلیارد دلار کانال رمزنگاری، دشوارتر شده است. با این حال، مقاومت روانی یک تریلیون دلاری همچنان قوی است.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به دلار، 2 روز. منبع: TradingView

این حرکت احتمالاً نشان دهنده خوش‌بین‌تر شدن سرمایه‌گذاران به دارایی‌های پرریسک پس از اقدامات تورمی ضعیف‌تر از حد انتظار است که نشان داد استراتژی افزایش نرخ فدرال رزرو باید تا سال 2023 کاهش یابد.

با این حال، کلااس نات، که به عنوان رئیس بانک مرکزی هلند فعالیت می کند، در 19 ژانویه اعلام کرد که بانک مرکزی اروپا (ECB) “پس از یک افزایش 50 واحد پایه متوقف نخواهد شد، مطمئناً”.

در مجمع داووس، نات افزود: “تورم اصلی در منطقه یورو هنوز در گوشه ای قرار نگرفته است.”

اساساً، سرمایه‌گذاران از این نگرانند که افزایش نرخ دیگر بتواند سود شرکت‌ها را بیشتر سرکوب کند، بیکاری و رکودی عمیق را آغاز کند. در این حالت، فروش در بازار سهام به سناریوی پایه تبدیل می‌شود و بازارهای کریپتو به احتمال زیاد روند نزولی را دنبال خواهند کرد.

برای اثبات بیشتر رابطه قوی بین ارزهای دیجیتال و بازارهای سهام، شاخص راسل 2000 بین 18 ژانویه تا 19 ژانویه با افت 3.4 درصدی مواجه شد. در 18 ژانویه علامت گذاری کنید.

افزایش 10.4 درصدی ارزش کل بازار بین 12 ژانویه تا 19 ژانویه عمدتاً ناشی از افزایش 10.4 درصدی بیت کوین و اتر (ETH) است که 8.7 درصد معامله شد. احساسات صعودی برای آلتکوین ها پرحادثه تر بود، به طوری که 8 سکه از 80 سکه برتر 20 درصد یا بیشتر در این دوره کسب کردند.

برندگان و بازندگان هفتگی در میان 80 سکه برتر. منبع: Nomiks

پس از اینکه غول فناوری اپل اعلام کرد که هدست واقعیت مجازی خود به زودی راه اندازی می شود، توکن ها در متاورس افزایش یافت. در میان آنهایی که بیشترین تغییر را داشته اند Decentraland (MANA) (55٪)، Enjin (ENJ) 37٪ و The Sandbox (SAND) 30٪ بودند.

سهم فراکس (FXS) 40 درصد افزایش یافت و به 65000 اتر سپرده شده در پروتکل استیکینگ مایع رسید که در حال حاضر ارزش کل قفل شده آن بیش از 100 میلیون دلار است.

سکه‌های حفظ حریم خصوصی مانند Monero (XMR) و ZCash (ZEC) به دنبال افزایش ریسک‌های نظارتی به شدت کاهش یافته‌اند و وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرده است که بنیانگذار Bitzlato، یک صرافی رمزنگاری انتها به انتها را دستگیر کرده است.

افزایش تقاضا برای شرط‌های افزایشی اهرمی

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان سوآپ معکوس شناخته می شوند، نرخ پنهانی دارند که معمولاً هر هشت ساعت یک بار شارژ می شود. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ مثبت تامین مالی نشان می دهد که بلندمدت (خریداران) اهرم بیشتری را طلب می کنند. با این حال، برعکس زمانی اتفاق می‌افتد که موقعیت‌های فروش (فروشندگان) به اهرم اضافی نیاز دارند و باعث می‌شوند نرخ تامین مالی منفی شود.

معاملات آتی دائمی نرخ سرمایه 7 روزه را در ژانویه انباشته کردند. منبع: Coinglass

نرخ تامین مالی 7 روزه در همه موارد مثبت بود، به این معنی که داده ها حاکی از تقاضای بالاتر برای خریدهای بلند مدت (خریداران) در این دوره است. با این حال، دریافت 0.25 درصد کارمزد هفتگی برای حفظ معاملات صعودی در بازه‌های باز نباید نگرانی عمده‌ای برای اکثر معامله‌گران باشد.

بنابراین، معامله‌گران باید بازارهای گزینه‌ها را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند آیا نهنگ‌ها و جداول آربیتراژ شرط‌بندی بالاتری روی استراتژی‌های صعودی یا نزولی می‌گذارند.

با توجه به گزینه های BTC، سرمایه گذاران از سقوط نمی ترسند

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتر از طریق گزینه های خرید (خرید) یا فروش (فروش) انجام می شود، ارزیابی کنند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی استفاده می شود در حالی که گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شود.

نسبت خرید به فروش 0.70 نشان می دهد که نرخ باز شدن گزینه فروش 30 درصد از فراخوان های صعودی بیشتر عقب است و بنابراین صعودی است. در مقابل، اندیکاتور 1.40 گزینه های فروش را تا 40 درصد پشتیبانی می کند که می تواند یک روند نزولی در نظر گرفته شود.

نرخ فروش حجم گزینه BTC. منبع: laevitas.ch

اگرچه قیمت بیت کوین نتوانست مقاومت 21500 دلاری را در 18 ژانویه بشکند، اما هیچ نشانه ای از افزایش تقاضا برای محافظت در جهت نزولی مشاهده نشد. این امر با باقی ماندن حجم جستجو زیر 0.80 در تمام مدت، حتی پس از حرکت منفی 5.5٪ در 18 ژانویه، مشهود است.

استراتژی‌های خنثی نزولی همچنان در بازارهای اختیار بیت کوین به شدت مورد تقاضا هستند و تا ۲۳ درصد از گزینه‌های تماس (خرید) پشتیبانی می‌کنند.

مطالب مرتبط: Compass Mining به دلیل از دست دادن ماشین های استخراج بیت کوین خریداری شده توسط مشتریان شکایت کرد

بازارهای مشتقه حمایت قوی 930 میلیارد دلاری را نشان می دهند

پس از رشد قابل توجهی در 7 روز گذشته، بازار ارزهای دیجیتال با وجود هشدارهای “فروپاشی مالی جهانی” از سوی آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX، همچنان مقاومت نشان می دهد. هیز این سناریو را به عنوان یک “مورد پایه” توصیف کرد و نوشت: “2023 می تواند به بدی سال 2022 باشد تا زمانی که فدرال رزرو بازگردد.”

با معیارهای مشتقات کریپتو، پس از اینکه ارزش کل بازار برای اولین بار فرصت فراتر از 1 تریلیون دلار را از دست داد، عملاً هیچ احساس ترس یا کمبود تقاضای خرید اهرمی وجود ندارد. اینها نشانه های دلگرم کننده ای هستند، به خصوص زمانی که با تجزیه و تحلیل تکنیکی شکست کانال نزولی ترکیب شوند.

در نتیجه، شانس این است که کانال قبلی به سطح حمایت قوی در 930 میلیارد دلار تبدیل شود. بنابراین، در حال حاضر، حتی رکود در بازارهای سنتی نباید یک نگرانی عمده برای گاوهای ارز دیجیتال باشد، اما سرمایه گذاران باید به نظارت بر معیارهای مشتقات ادامه دهند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉