گزارش: مقامات بلغارستان چهار نفر را پس از یورش به دفتر Nexo متهم کردند

گزارش: مقامات بلغارستان چهار نفر را پس از یورش به دفتر Nexo متهم کردند


پس از یورش 12 ژانویه به دفاتر صوفیه، نکسو اقدامات دادستان را به عنوان یک رویکرد “اول ضربه بزنید، بعداً سوال بپرسید” توصیف کرد.

کمتر از 48 ساعت پس از یورش به دفاتر وام دهنده ارزهای دیجیتال Nexo در صوفیه پایتخت بلغارستان، دادستان ها بر اساس گزارش ها، چهار نفر را متهم کردند.

بر اساس گزارشی که بلومبرگ در 13 ژانویه منتشر کرد، مقامات چهار بلغارستانی را به تشکیل یک گروه جنایی سازمان یافته متهم کردند که ممکن است شامل پولشویی و فعالیت های بانکی غیرمجاز مرتبط باشد. بر اساس گزارش ها، سرویس پلیس ملی این کشور تعدادی از دارایی ها، از جمله ارز دیجیتال، پول نقد و رایانه را به عنوان بخشی از تحقیقات مصادره کرده است.

پس از حمله 12 ژانویه، Nexo مشخصات اقدامات دادستان به عنوان رویکرد “اول شلیک، بعداً سوال بپرس”. طبق گزارش ها، این شرکت قصد دارد برای خسارات ناشی از اقدامات پلیس شکایت کند، به این ادعا که مقامات موفق به نشان دادن حکم بازرسی یا معرفی خود به کارمندان Nexo نشده اند.

ما همیشه با مقامات مربوطه و رگولاتوری همکاری می کنیم. گفتم شرکت وام دهنده

جورج نایدنوف، توسعه‌دهنده فرانت‌اند در دفتر Nexo’s Sofia، در لینکدین گفت:

من از دادستانی بلغارستان به خاطر تلاش برای سلب شغل بیش از 600 نفر در نکسو به نادرست ترین و رقت انگیزترین شیوه از جمله من تشکر می کنم.

مشخص نیست که چه افرادی مسئول دستگیری‌ها بوده‌اند و چه نقشی در Nexo داشتند. این شرکت وام دهی حدود 600 کارمند در صوفیه دارد.

مربوط: ایالت هشتم می گوید که کالیفرنیا علیه حساب بهره Nexo دستور می دهد

Nexo که در سال 2018 تأسیس شد، یک پلتفرم سرمایه‌گذاری را اجرا می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد در ازای کریپتو، سهام و قرض بگیرند. این شرکت دفاتری در بریتانیا، بلغارستان و سوئیس دارد، اما بنا بر گزارش ها به دلیل مشکلات احتمالی با دولت محلی به ساکنان بلغارستان خدمات ارائه نمی دهد. در ماه دسامبر، Nexo اعلام کرد که قصد دارد خدمات خود را در ایالات متحده به تدریج متوقف کند و دلیل آن فقدان مسیر نظارتی روشن است.
نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉