دولت بوکله لایحه راه اندازی اوراق قرضه بیت کوین را تصویب کرد

دولت بوکله لایحه راه اندازی اوراق قرضه بیت کوین را تصویب کرد


یک لایحه جدید برنامه دولت برای جمع آوری یک میلیارد دلار و سرمایه گذاری آن در ساخت «شهر بیت کوین» را تأیید می کند.

در بحبوحه رکود بازار کریپتو، السالوادور بالاخره گامی تعیین کننده برای تحقق پروژه بلندپروازانه «اوراق قرضه بیت کوین» خود برداشته است. ماریا لویزا هایم برو، وزیر اقتصاد، لایحه ای را ارائه کرد که در آن برنامه دولت برای جمع آوری یک میلیارد دلار و سرمایه گذاری آن در ساخت «شهر بیت کوین» تایید می شود.

یک قانون 33 صفحه ای اوراق بهادار دیجیتال، مورخ 17 نوامبر، از قانونگذاران می خواهد که یک چارچوب قانونی با استفاده از ارز دیجیتال در انتشارات عمومی السالوادور ایجاد کنند. آنها همچنین باید تمام الزامات این رویه و تعهدات ناشران و ارائه دهندگان دارایی را در نظر بگیرند.

اوراق قرضه آتشفشانی یا اوراق قرضه بیت کوین توسط دولت نایب بوکله در سال 2021 معرفی شد. طرح اولیه انتشار حدود 1 میلیارد دلار از این اوراق و تخصیص بودجه جمع‌آوری‌شده برای ساخت «شهر بیت‌کوین» در پایگاه آن را پیشنهاد می‌کرد. از آتشفشان کولچاگوا. ظاهراً، نیروی هیدروترمال آتشفشان، شهر را به یک مرکز عالی استخراج ارز دیجیتال تبدیل می‌کند. نیمی از وجوه جمع آوری شده همچنان مستقیماً در بیت کوین سرمایه گذاری می شود.

مربوط: Nayib Bukele نسخه بیت کوین برای السالوادور را توضیح می دهد: 1 BTC در روز

در طول 12 ماه گذشته، این پروژه چندین بار به تعویق افتاده است – در یک نقطه، مرحله راه اندازی برای اوایل ماه مارس برنامه ریزی شده بود، سپس یک بار دیگر به دلیل “دلایل امنیتی” تا سپتامبر به تعویق افتاد.

به گفته برخی منابع، این لایحه می تواند قبل از کریسمس به تصویب قانونگذاران برسد. پائولو آردوینو، CTO صرافی ارزهای دیجیتال Bitfinex، که با دولت السالوادور در پروژه اوراق قرضه همکاری داشت، برای آن زمان خوشبین به نظر می رسد:

https://twitter.com/paoloardoino/status/1595246771097288705

السالوادور پس از انجام مناقصه قانونی بیت کوین در 7 سپتامبر 2021، بیش از 2301 بیت کوین به قیمت تقریبی 103.9 میلیون دلار جمع آوری کرده است. در طول بازار صعودی، سود حاصل از سرمایه گذاری حتی برای ساخت مدارس و بیمارستان ها استفاده شد. اما از آنجایی که اقتصاد کشور همچنان با مشکل مواجه است، 77.1 درصد از شهروندان ترجیح می‌دهند که دولت سالوادور از “خرج پول عمومی برای بیت کوین” خودداری کند.
نویسنده: David Attlee

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉