اشکال در Aave V2 Polygon باعث می‌شود برخی از دارایی‌ها در قراردادها گیر کنند


این باگ فقط روی برنامه Polygon تأثیر می گذارد و V3 تحت تأثیر قرار نمی گیرد

یک اشکال در نسخه قدیمی‌تر پروتکل وام رمزنگاری Aave مانع از تعامل کاربران با استخرهای Wrapped Ether (WETH)، Tether (USDT)، Wrapped Bitcoin (WBTC) یا Wrapped Matic (WMATIC) در Aave V2 Polygon می‌شود و از برداشت دارایی‌ها جلوگیری می‌کند. از سوی آنها، بر اساس پیشنهادی در 19 مه، تلاش برای رفع آن از طریق یک پچ. این پیشنهاد می‌گوید که کاربران در حال حاضر نمی‌توانند «بیش از این دارایی‌ها را ارائه، وام، بازپرداخت یا برداشت کنند».

در حالی که برداشت‌ها در حال حاضر غیرممکن است، تیم خاطرنشان کرد که وجوه “کاملا امن” هستند زیرا می‌توان این خطا را پس از رای مدیریت برطرف کرد.

این اشکال فقط Aave V2 را در Polygon تحت تأثیر قرار می دهد. جدیدترین نسخه، AaveV3، مانند استقرار V2 در اتریوم یا Avalanche بی‌تأثیر باقی می‌ماند.

کد شکسته به دلیل وصله منحنی نرخ بهره در 16 می ظاهر شد که برای همه توزیع‌های V2 اعمال شد. پیاده‌سازی Polygon V2 از یک لیست کمی متفاوت از تعاریف تابع (به نام “رابط”) برای قراردادهای استراتژی نرخ در مقایسه با پیاده‌سازی‌های اتریوم و Avalanche استفاده می‌کند. اما تغییرات منحنی نرخ بهره این تفاوت را در نظر نگرفت و باعث شد که خطا فقط در استقرار Polygon ایجاد شود.

پیشنهاد جدید از هیئت حاکمه Aave، Aave DAO می‌خواهد که فقط تغییرات کد در نسخه Polygon را برای رفع پچ تأیید کند. در این پیشنهاد آمده بود که رای گیری از 20 اردیبهشت ماه آغاز و تا 23 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

مرتبط با: Aave DAO به “طرح بازیابی” برای بازیابی توکن های از دست رفته رأی می دهد

Aave به دلیل ویژگی وام فلش خود شناخته شده است که به کاربران اجازه می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را قرض کنند، تجارت کنند و وام ها را در همان بلوک بدون نیاز به وثیقه بازپرداخت کنند. این برنامه از طریق اتریوم شروع شد اما در چند سال گذشته به شبکه های دیگر گسترش یافته است. در 17 آوریل، حاکمیت Aave به استقرار پروتکل در zkSync Era، لایه 2 اتریوم با استفاده از فناوری اثبات دانش صفر رأی داد. در 8 می، Aave V3 در شبکه متیس، که همچنین لایه 2 اتریوم است، مستقر شد.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید