در حالی که تحلیلگران بیت کوین کاتالیزورهای CPI و FOMC را بررسی می کنند، قیمت بیت کوین 17000 دلار را در PPI آزمایش می کند.


بیت کوین شروع به مقابله با نشانه های کلان جدید ایالات متحده می کند زیرا قیمت بیت کوین به طور پیوسته حمایت 17000 دلاری را حفظ می کند.

بیت کوین (BTC) در افتتاحیه وال استریت در 9 دسامبر سقوط کرد زیرا داده های اقتصادی ایالات متحده بازارها را ناامید کرد.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

توجه، بیت کوین و CPI به “محرک بزرگ” تبدیل می شوند

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که جفت بیت کوین/دلار آمریکا پس از عبور از سطح یک شبه به 17000 دلار نزدیک شد.

این جفت واکنش بدی به شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI) نشان داد که بالاتر از حد انتظار بود، اما همچنان در مقایسه با ماه قبل بود.

Michaël van de Poppe، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، گفت: «این یک واکنش بیش از حد نسبت به PPI است که نسبت به ماه گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافت اما کمتر از حد انتظار بود. پاسخ داد.

ون دی پوپ، مانند دیگران، خاطرنشان کرد که ماهیت نشانه های کلان هفته آینده به شکل فشار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) نوامبر خواهد بود.

او افزود: «هفته آینده CPI محرک بزرگ است، درست مانند اوایل این ماه.

شرکت بازرگانی QCP Capital اضافه کرد که CPI می‌تواند نقطه مهمی باشد، زیرا اگر به روند نزولی ادامه دهد، بازارها می‌توانند اعتقاد قوی‌تری به تورم پایین که به استقبال سال جدید می‌رود، پیدا کنند.

نشست کمیته بازار باز فدرال رزرو (FOMC) چند روز بعد، زمانی که سیاستگذاران در مورد افزایش نرخ تصمیم خواهند گرفت، باید آتش را به آتش بکشد.

QCP در یک به‌روزرسانی بازار در آن روز گفت: «CPI روز سه‌شنبه دوباره «مهم‌ترین انتشار CPI تا کنون» خواهد بود، زیرا بازار آن را با افزایش فشرده‌سازی کوتاه 2 ماهه تنظیم کرد.

در FOMC، اعضای فدرال رزرو پیش بینی های به روز شده تورم و نرخ بهره را منتشر خواهند کرد. بازارها بر محل پیش‌بینی تورم در سال آینده و همچنین نرخ‌ها در سال‌های 2023 و 2024 تمرکز خواهند کرد. هر دو رویداد آخرین موانع باقی مانده برای راهپیمایی تا پایان سال هستند.

تحلیلگران توافق کردند که اگر CPI ناامید شود، به طور بالقوه رشد سهام تا کنون را “نقض” خواهد کرد. با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، احتمال افزایش 50 واحدی نرخ پایه 77 درصد بود.

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

دلار آمریکا شکست خورد

سهام ایالات متحده پس از اولین ساعت معاملات ثابت بودند زیرا PPI کاهش قابل توجهی در عملکرد نشان نداد.

مرتبط: «آسانسور به جهنم» GBTC شاهد نزدیک شدن قیمت نقدی بیت کوین به 100 درصد حق بیمه است

برای اقتصاددان کلان و تحلیلگر سهام جیمز چوی، با توجه به اینکه فدرال رزرو از قبل کاهش سرعت افزایش نرخ بهره را در نظر گرفته بود، انتظار می رفت.

فدرال رزرو مسیر خود را تغییر داده است. PPI امروز بر برنامه پاول تأثیری نخواهد گذاشت. حدس بزناو همچنین گفت که محاسباتش میزان CPI را «بسیار بسیار پایین‌تر» از آنچه بسیاری تصور می‌کنند پیش‌بینی می‌کرد.

در همین حال، دلار آمریکا نیز تقویت شد و شاخص دلار آمریکا (DXY) تلاش کرد با حمایت PPI، زمینی را که روز گذشته از دست داده بود، جبران کند.

نمودار شمعی 1 ساعته شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید