قیمت بیت کوین 16.5 هزار دلار حفظ می شود، اما نرخ های سرمایه گذاری خطر افت جدید بیت کوین را افزایش می دهد

قیمت بیت کوین 16.5 هزار دلار حفظ می شود، اما نرخ های سرمایه گذاری خطر افت جدید بیت کوین را افزایش می دهد


بیت کوین با رفتار فعلی خود کسی را فریب نمی دهد، در همه جا روند نزولی دارد و تنها دو روز تا پایان سالانه فاصله دارد.

بیت کوین (BTC) در دسامبر بهبودی ملایمی را نشان داد.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

هدف قیمت 10000 دلار بیت کوین به دست آمد

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که جفت BTC/USD پس از سقوط به زیر ۱۶۵۰۰ دلار در روز دوم، در افتتاحیه وال استریت به بالای ۱۶,۶۰۰ دلار رسید.

این جفت برای معامله گران جذاب نبود، بسیاری از آنها نگران بودند که عقب نشینی عمیق تر در سال جدید اتفاق بیفتد.

داخل فهرست در میان «هدف‌های تسلیم» احتمالی، کریپتو تونی برای بیت‌کوین دو برابر شد و به 10000 دلار و پایین‌تر رسید، همچنین انتظارات برای اتر (ETH) تا 300 دلار کاهش یافت.

بخشی از کامنت ضمیمه می گوید: “موضوع به سرعت در حال تغییر هستند، اما اگر به این مناطق برخورد کنیم، شروع به بالا رفتن از پله ها خواهم کرد.”

در همین حال، Daan Crypto Trades، قیمت لحظه ای فعلی تحت قسمت یک منطقه “باید نگه داشته شود” برای گاوهای BTC تا به سمت بالا شلیک کنند.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Daan Cypto Trades/ توییتر

ایل کاپو از کریپتو گفت: “کل بازار بد به نظر می رسد … برخی آلت کوین ها حتی بدتر به نظر می رسند.” ادامه دادضررهای آتی آلتکوین را تا 90 درصد پیش بینی می کند.

استدلال نزولی توسط بازارهای مشتقه در طول روز پشتیبانی می‌شود، در حالی که نرخ‌های تامین مالی مثبت هستند و عملکرد قیمت بهبود نیافته است.

به عبارت ساده، نسبت Long/Short برای اولین بار از ماه مه مثبت است، اکنون به این معنی است که بسیاری از Longs نسبت به Short، OI و Financing مثبت هستند، مردم دائما شرط می‌بندند که BTC در بازار بالا می‌رود، ساختار قیمت به نظر می‌رسد. بد است و این به راحتی می تواند محلی دیگری جمع آوری کند و اینجا رها کند. مراقب باشید!” مفسر محبوب aQua خلاصه شده است.

نمودار آتی بلند/کوتاه BTC/USD دائمی (Bybit). منبع: aQua/ توییتر

دیدگاه کمی امیدوارکننده‌تر از سوی تحلیل‌گر ارشد Blockware، جو برنت، مطرح شد، که استدلال کرد که دوره دردناکی در تاریخ بیت‌کوین به آرامی در حال پایان است.

“همه نزولی هستند، اما بیت کوین همچنان با قیمت ژوئن (17.5 هزار دلار) معامله می شود.” استدلال کرد.

صنعت معدن نابود شده است و اکثر دست های ضعیف (BTC و ASIC) منحل شده اند. ما به زودی اولین بازی کند دیگری را شروع خواهیم کرد.”

قدرت دلار آمریکا «می‌خواهد جهش کند»

اقدام کوتاه مدت قیمت BTC توسط سهام ایالات متحده در روز حمایت شد، به طوری که S&P 500 1.4% و شاخص Nasdaq Composite 2.1% در معاملات ساعت اول افزایش یافتند.

مرتبط: اگر سخت ترین دارایی با طلا مطابقت داشته باشد، قیمت بیت کوین ممکن است از 600 هزار دلار فراتر رود

دلار آمریکا پس از دو روز متوالی افزایش شاخص دلار آمریکا (DXY) به تثبیت گسترده‌تر ادامه داد.

بیت کوین به پایین ترین سطح/16.5k رسید، FVG را پر کرد و با چندین واگرایی صعودی H1 وارد درایو سوم شد. مارک کالن، کارآفرین می‌گوید این کار گاو نر است که آن را اکنون یا هرگز برگردانند. نظر داد.

“اگر 16.2k از دست بدهید، پایین ترین سطح سال در معرض تهدید قرار می گیرد و به نظر می رسد که DXY پایین تر می خواهد پرش کند!”

نمودار شمعی 1 روزه شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

تنها دو روز قبل از بسته شدن هفتگی، ماهانه، سه ماهه و سالانه، BTC/USD تقریباً 60 درصد از سال تا به امروز، 3 درصد برای دسامبر و 14.2 درصد در سه ماهه چهارم کاهش یافته است.

نمودار بازدهی ماهانه BTC/USD (عکس از صفحه نمایش). منبع: شیشه سکه

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉