با نوسانات سهام و دلار در جلسه گذشته، قیمت BTC به سمت 16000 دلار حرکت می کند

با نوسانات سهام و دلار در جلسه گذشته، قیمت BTC به سمت 16000 دلار حرکت می کند


آخرین روز معاملاتی سال 2022 الهام چندانی به گاوها نمی دهد، با روند کاهشی قیمت بیت کوین همسو با سهام و هم با دلار آمریکا.

بیت کوین (BTC) در افتتاحیه وال استریت در 30 دسامبر نوسانات بیشتری نشان داد و BTC/USD بیش از هر زمان دیگری به 16000 دلار نزدیک شد.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

آیا سال جدید “نوسانات مورد انتظار” را به همراه خواهد داشت؟

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که بیت کوین/دلار آمریکا در Bitstamp به 16337 دلار کاهش یافته است.

این جفت در روزهای پس از کریسمس به تدریج نوسانات را افزایش داده بود، زیرا تحلیلگران احتمال یک انفجار نهایی را قبل از بسته شدن سالانه بررسی می کردند.

“آخرین روز معاملاتی سال برای TradFi، اما کریپتو در آخر هفته تعطیلات معامله خواهد شد. شاید ما شاهد بسته شدن هفتگی/ماهانه و برخی از نوسانات مورد انتظار BTC در اوایل سال 2023 باشیم.” جرات کرد.

تاجر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital ثبت شده است از لحاظ تاریخی، یک شاخص قوی برای اینکه کف بیت کوین دلار در کجا قرار دارد، بسته شدن سالانه کندل نزولی BTC 2 است.

Rekt Capital در مورد چرخه های هاوینگ چهار ساله بیت کوین بحث می کرد و سال بعد از نصف شدن به طور سنتی یکی از زیان های کلی بود.

به این ترتیب، او استدلال کرد که بدترین اتفاق ممکن است تا پایان هفته رخ دهد، “و هر اتفاقی که در Candle 3 بعدی رخ دهد، فقط یک امتیاز برای خریداران مقرون به صرفه است.”

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Rekt Capital/ توییتر

در بازه‌های زمانی پایین‌تر، تصویر نامشخص باقی می‌ماند، زیرا BTC/USD همچنان در محدوده باریکی بالاتر از پایین‌ترین قیمت چند ساله خود در سه‌ماهه چهارم یعنی 1000 دلار قرار دارد.

اطلاعات کتاب سفارش آپلود شده توسط Material Indicators از بایننس نشان داد که هیچ حمایت محسوسی بین قیمت لحظه ای و 16000 دلار وجود ندارد، با مقاومت 17000 دلار و بالاتر.

داده های دفتر سفارش BTC/USD (Binance). منبع: شاخص مواد/ توییتر

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، پیش‌بینی‌ها برای سه ماهه اول سال 2023 از بازگشت به بالای 20000 دلار تا یک شوک جدید برای گاوها در قالب سفر زیر 10000 دلار متغیر است.

دارایی های ریسک “ممکن است کمی تاخیر داشته باشد”

در کلان، سهام ایالات متحده با زیان اندکی باز شد، به طوری که S&P 500 و Nasdaq Composite Index در زمان نوشتن نزدیک به 1٪ کاهش یافتند.

مطالب مرتبط: با نزدیک شدن قیمت بیت کوین به 16000 دلار، تحقیقات می گوید بیت کوین هنوز کمتر از ارزش گذاری شده است.

شاخص دلار آمریکا (DXY) به روند نزولی خود تا پایین‌ترین سطح شش ماهه خود ادامه داد، در حالی که به نظر نمی‌رسد دلار آمریکا در زمان پایان سال افزایش جدیدی داشته باشد.

«شاخص دلار آمریکا DXY را در اینجا دنبال کنید! کالب فرانزن، بنیانگذار Cubic Analytics، امیدوار گفت: “یک سقوط می تواند حرکت پویایی بازار صعودی را افزایش دهد.” گفت دنبال کنندگان توییتر در 29 دسامبر.

فدرال رزرو همچنان به انقباض خود ادامه می دهد زیرا کاهش ترازنامه به یک عامل کلیدی در سال 2023 تبدیل شده است.

نمودار شمعی 1 روزه شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉