به گفته تحلیلگران، اگر بیت کوین از سطح کلیدی خود دوری کند، قیمت بیت کوین طی هفته ها با 20 درصد کاهش مواجه خواهد شد

به گفته تحلیلگران، اگر بیت کوین از سطح کلیدی خود دوری کند، قیمت بیت کوین طی هفته ها با 20 درصد کاهش مواجه خواهد شد


معامله گران هشدار می دهند که بیت کوین وقتی صحبت از افزایش قیمت بیت کوین به میان می آید، ظاهر خوبی ندارد زیرا GBTC به یک رکورد جدید رسیده است.

بیت کوین (BTC) در افتتاحیه وال استریت در 19 دسامبر زیر 17000 دلار ثابت ماند زیرا معامله گران بدبین نگران کاهش بیشتر هستند.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

معامله گران بیت کوین زمان را بر اساس پتانسیل صعودی ارزیابی می کنند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که جفت BTC/USD تقریباً بدون تغییر در حدود 16700 دلار در آخر هفته باقی مانده است.

این جفت تنها شاهد نوسانات جزئی در بازار آزاد بود زیرا سهام ایالات متحده اندکی کاهش یافت. در زمان نگارش این مقاله، S&P 500 و Nasdaq Composite Index به ترتیب 0.5% و 1% سقوط کردند.

برای معامله گران بیت کوین، با ایجاد اجماع در مورد پتانسیل آزمایش سطوح پایین تر در مرحله بعدی، جشن چندانی وجود نداشت.

Crypto Poseidon، “تا زمانی که زیر 19 هزار دلار باقی بماند، ممکن است کاهش یابد” خلاصه شده است در کنار یک نمودار

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Crypto Poseidon/ Twitter

معامله گر و تحلیلگر محبوب Rekt Capital 17150 دلار را به عنوان یک سطح مهم برای به دست آوردن مجدد برای جلوگیری از افت بیشتر در آینده برجسته کرد.

او گفت: “اگر بیت کوین از مقاومت 17150 دلاری به کاهش خود ادامه دهد… در این صورت قیمت می تواند تا 20-% در هفته های آینده کاهش یابد.” تخمین زدهبارگیری نمودار 1 ماهه BTC/USD.

Rect Capital اضافی او گفت که “هنوز زمان وجود دارد که BTC یک بسته ماهانه بالاتر از ~ 17150 دلار در پایان این ماه ببندد”، اما “بسته شدن ماهانه زیر ~17150 دلار، شروع شکست از اینجا را تایید می کند”.

در همین حال، Michaël van de Poppe، موسس و مدیر عامل شرکت بازرگانی Eight ارایه شده چشم انداز کمی امیدوار کننده تر

با انتظار اطلاعات بیشتر از اقتصاد ایالات متحده در پایان هفته، جفت BTC/USD این پتانسیل را داشت که از هم پاشیده شود و سپس 17300 دلار را برای ارائه “فرصت های کوتاه” هدف قرار دهد.

او پاسخ داد: “بدون پیشرفت، پس شما به دنبال موقعیت های خرید در حدود 16.2 هزار دلار یا 15.5 هزار دلار هستید.”

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Michaël van de Poppe/ توییتر

مدیر عامل Grayscale: FTX “شکست مردم” بود

در همین حال، اخباری مبنی بر اینکه BinanceUS، یکی از زیرمجموعه‌های بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال ایالات متحده، بایننس، پیشنهاد خرید دارایی‌های وام‌دهنده مشکل‌دار Voyager را داده است، هیچ تأثیر محسوسی بر عملکرد بازار نداشته است.

مطالب مرتبط: “موج کم” برای همه بازارها؟ 5 نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

این اعلامیه که آخرین مورد در حماسه FTX است، در حالی منتشر می شود که بایننس به مذاکره مجدد با مدیرعامل Changpeng Zhao ادامه می دهد. به نام شما “FUD” در آخر هفته.

در همین حال، مایکل سونن‌شاین، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گری اسکیل، در نامه‌ای به سرمایه‌گذاران، به دنبال ایجاد تمایز واضح بین FTX و رمزارز به‌عنوان یک کل بود. شرکت مادر Grayscale، گروه ارز دیجیتال (DCG)، قبلا در پست FTX گرفتار شده بود.

«FTX شکست مردم بود، نه شکست کریپتو: سرمایه‌گذاران زیادی آسیب دیدند. از رمزارز گرفته تا امور مالی سنتی، رسانه های جریان اصلی و DC، به نظر می رسد تعداد کمی از فریب ها از طریق روایت های نادرست و اسناد نادرست فرار کرده اند.

با این حال، ما نباید اقدامات چند فرد و سازمان را با فناوری بلاک چین اصلی بیت کوین یا اتریوم یا قراردادهای هوشمند و برنامه های مالی غیرمتمرکز ترکیب کنیم.

محصول شاخص Grayscale، Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)، تا 17 دسامبر با 48.7 درصد تخفیف نسبت به قیمت بیت کوین معامله می شد – طبق داده های Coinglass، بالاترین تخفیف تا کنون.

نمودار BTC/USD با حق بیمه و دارایی GBTC. منبع: شیشه سکه

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉