قیمت بیت کوین به بالاترین سطح سه هفته اخیر CPI آمریکا رسید - 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

قیمت بیت کوین به بالاترین سطح سه هفته اخیر CPI آمریکا رسید – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


بیت کوین بالای 17000 دلار معامله می شود، اما بر اساس نظرات فدرال رزرو، در میان طوفان فزاینده پیش از CPI و گروه ارز دیجیتال، نگرانی ها در میان معامله گران وجود دارد.

بیت کوین (BTC) هفته جدیدی را با موقعیتی امیدوارکننده با قیمت بیت کوین نزدیک به بالاترین سطح یک ماهه آغاز می کند – آیا این روند ادامه دارد؟

BTC/USD در حال حاضر در سطوحی است که از اواسط دسامبر مشاهده نشده است، در یک صعود سال جدید به گاوها، و بسته شدن هفتگی دلیلی برای خوش بینی ایجاد می کند.

این حرکت قبل از یک هفته اقتصاد کلان قابل توجه برای بازارهای کریپتو، با فشار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) دسامبر 2022 از سوی ایالات متحده انجام می شود.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو نیز در مورد اقتصاد سخنرانی خواهد کرد و تورم در رادار همه خواهد بود.

سرایت FTX در فضای کریپتو ادامه دارد، زیرا گروه ارز دیجیتال (DCG) با مشتریان سازمانی بر سر رسیدگی به مشکلات پرداخت بدهی در شرکت تابعه Genesis Trading اختلاف دارد.

در عین حال، بیت‌کوین همچنان نشانه‌هایی از بهبودی پس از آشفتگی FTX را نشان می‌دهد و ماینرها در میان شکست‌ها هستند.

با شروع دومین هفته معاملاتی ژانویه، کوین تلگراف نگاهی به این عوامل و موارد دیگر دارد.

قیمت بیت کوین از 17000 دلار گذشت

بیت کوین توانست در بسته شدن هفتگی 9 ژانویه صعود کند و به سطوحی رسید که از 16 دسامبر در نمودار نبوده است.

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که تاپ های محلی با قیمت 17250 دلار در Bitstamp به فروش می رسند.

نمودار کندل استیک ۱ روزه BTC/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

علیرغم افزودن چند صد دلار، حرکت BTC/USD با توجه به محدوده معاملاتی بسیار فشرده در هفته‌های قبل بی‌توجه نبود.

با این حال، معامله گرانی که به دنبال ادامه بالقوه هستند، تمایل چندانی به تغییر دیدگاه محافظه کارانه بلندمدت خود نداشتند.

کریپتو تونی به دنبال‌کنندگان توییتر خود گفت: «به سمت هدفم 17300 تا 17500 دلار به سمت بالا و بالاتر.» به روز رسانی در روز

من برای مدت طولانی اینجا سود کرده ام و تا زمانی که در تعطیلی 4 ساعته زیر 17500 بمانیم، کوتاه می مانم.”

Michaël van de Poppe، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، به همین ترتیب درها را برای ادامه روند صعودی متوسط ​​باز گذاشت، اما هشدار داد که شروع هفته با موانعی روبرو خواهد شد.

“من همچنان در حال تماشای چنین موردی در بیت کوین هستم” تایید شده کنار جدول توضیحی

فکر می‌کنم هفته آینده به رالی ادامه می‌دهیم، اما احتمالاً به دلیل جمینی یا اصلاحی در روز دوشنبه، کاهشی را تجربه خواهیم کرد.»

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Michaël van de Poppe/ توییتر

در همین حال، Venturefounder، یک تحلیلگر مشارکت کننده در پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant، به سرمایه گذاران یادآوری کرد که از این موضوع دوری کنند.

بیت کوین به مدت 2 ماه بین 16000 تا 18.5 هزار دلار باقی ماند. پذیرفته شده.

“این محدوده را با دقت بسیار بسیار تماشا کنید، یک شکست در هر صورت می تواند 20٪ نوسان ایجاد کند، ممکن است به زودی اتفاق بیفتد. شکست قطعی 16000 دلاری می تواند 13000 دلار باشد، ما می توانیم حمایت 18.5 هزار دلاری را در 22.5 هزار دلار ببینیم.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Venturefounder/ توییتر

شمارش معکوس CPI باز می گردد زیرا معامله گران دارایی های پرخطر مراقب نوسانات هستند

همه نگاه ها، از جمله فدرال رزرو، به داده های تورم با نسخه دسامبر شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) است که این هفته منتشر می شود.

CPI که در 12 ژانویه به استقبال بازارها خواهد رفت، جزء کلیدی سیاست فدرال رزرو است و معامله گران و تحلیلگران به طور یکسان آگاه هستند که سیگنال هایی که ارائه می دهد می تواند منجر به تغییر در موضع آن شود.

کاهش اخیر در CPI نشان می دهد که افزایش نرخ فعلی توسط فدرال رزرو تأثیر مثبتی بر تورم دارد.

اگر این روند بیشتر از حد انتظار ادامه یابد یا کاهش یابد، امیدها افزایش می‌یابد که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را سریع‌تر کاهش دهد یا حتی آن را به طور کلی لغو کند.

این به نوبه خود، دریچه ای برای به دست آوردن دارایی های ریسک، از جمله کریپتو، فراهم می کند، زیرا کاهش سیاست فدرال رزرو، اشتهای ریسک را تحریک می کند.

نوسانات بسیار زیادی انتظار می رود. تد ژانگ، تاجر و تحلیلگر تحقیقاتی در Revere Asset Management، گفت: موقعیت نقدی بزرگ و اندازه موقعیت کم برای من. گفت پیروان توییتر رویداد CPI را یک “هفته بزرگ” توصیف می کنند.

برخی دیگر به زمان‌بندی غیرمعمول برنامه CPI اشاره کردند که داده‌ها دو روز پس از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد اقتصاد منتشر شد.

“متاسفانه یا خوشبختانه در روز سه شنبه است، CPI در روز پنجشنبه است، بنابراین هر گونه شاهین پس از ارقام CPI در روز پنجشنبه پس گرفته می شود!” پاسخ تو می خوانیوی افزود که واکنش های بازار به سخنرانی پاول می تواند به معنای “سر و صدا” باشد.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، احتمال افزایش نرخ 25bps در این ماه در حال حاضر 75 درصد است، با احتمال 25 درصد برای حرکت بزرگ 50bps.

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group/ توییتر

در بلندمدت، افراد بدبین، از جمله مایکل بری، سرمایه گذار «بیگ شورت»، استدلال می کنند که تورم بازخواهد گشت و در نتیجه فدرال رزرو مجبور به افزایش مجدد نرخ بهره خواهد بود.

پیتر شیف، مشتاق طلا در یکی از مقالات خود نوشت: “بعید است که تورم CPI به 2٪ کاهش یابد، چه رسد به منفی شدن.” پاسخ به بری هفته گذشته

اما من با شما موافقم که فدرال رزرو به QE باز خواهد گشت و نرخ تورم رسمی به بالاترین حد خود خواهد رسید. نرخ واقعی غیررسمی بالاترین رکورد تمام دوران را ثبت خواهد کرد.

DCG به طور علنی با موسیقی مقابله می کند

از آنجایی که پیامدهای حماسه FTX ادامه دارد، این غول سرمایه گذاری نهادی گروه ارز دیجیتال (DCG) است که در این ماه مورد سوال قرار خواهد گرفت.

قرار گرفتن در معرض FTX باعث افزایش فشار بر برخی شرکت‌های تابعه DCG در داستانی پیچیده‌تر شده است که حتی سؤالاتی را در مورد آینده بزرگترین وسیله سرمایه‌گذاری سازمانی بیت‌کوین ایجاد می‌کند.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) در حال حاضر بیش از 10 میلیارد دلار دارایی BTC تحت مدیریت دارد. بر اساس داده های Coinglass، قیمت سهم با 44 درصد تخفیف ضمنی نسبت به قیمت بیت کوین معامله می شود.

همانطور که Cointelegraph گزارش داد، Exchange Gemini برخی از دارایی های خود را در شرکت DCG Genesis Trading پس از توقف برداشت به دلیل FTX مسدود کرد. یکی از بنیانگذاران کامرون وینکلووس آشکارا به بری سیلبرت، مدیر عامل DCG برای دریافت پاسخ مراجعه کرد.

او در 8 ژانویه نامه ای سرگشاده به سیلبرت نوشت و مهلتی را برای حل این وضعیت تعیین کرد، اما خود سیلبرت با پایان زمان به آن اعتراض کرد.

او گفت: «DCG پیشنهادی را به جنسیس و مشاوران شما در 29 دسامبر ارائه کرد و هیچ پاسخی دریافت نکرد. درخواست کرد به عنوان بخشی از پاسخ توییتری به Winklevoss در ژانویه.

اگر رویدادها چرخشی غیرقابل پیش‌بینی داشته باشند، اثرات آن بر بازارهای بیت‌کوین می‌تواند جدی‌تر شود و DCG به عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری ظاهر شود که این شکست را به‌ویژه قابل توجه کرد.

توصیف می کند Checkmate، تحلیلگر اصلی Glassnode بر روی زنجیره، گفت که DCG همچنان “در حرکت آهسته منفجر می شود”.

او افزود: «و قیمت بیت کوین اساساً یک استیبل کوین است.

جاستین هربرگر، نویسنده خبرنامه Invest and Prosper، گفت: «2023 در این نقطه به DCG گره خورده است. حدس بزن.

«اگر به نحوی فرو بریزند، زشت خواهد شد. این می تواند آخرین افت ما از ATH بیت کوین تا 85٪ باشد.”

نمودار BTC/USD با حق بیمه و دارایی GBTC. منبع: شیشه سکه

ماینرها خط فروش جدی را شکستند

ماینرهای بیت کوین در بیشتر سال 2022 در رادار بوده اند، اما افت قیمت بیت کوین به دنبال رونق FTX وضعیت ضعیف را تشدید کرده است.

ماینرها شروع به کنار گذاشتن بیت کوین های ذخیره شده خود کردند تا از نظر مالی سرپا بمانند، و معیارهای روی زنجیره به سرعت درباره یک “تسلیم” ماینر در حال انجام هشدار دادند.

با این حال، همانطور که Cointelegraph گزارش می دهد، اندازه یا مدت زمان فروش حیاتی به نظر نمی رسد و وضعیت اخیراً تثبیت شده است.

ویلیام کلمنته، موسس شرکت تحقیقاتی Reflexivity، می‌گوید: «فشار فروش سنگین استخراج‌کنندگان بیت‌کوین که در 4 ماه گذشته بازار را ویران کرده بود، در حال حاضر در نهایت فروکش کرده است. خلاصه شده است در کنار داده‌های شرکت تحلیل زنجیره‌ای Glassnode در این آخر هفته.

این داده ها تغییر موقعیت خالص 30 روزه ماینرهای بیت کوین را نشان می دهد که در واقع نسبت به ماه قبل شروع به افزایش کرده است.

نمودار تغییر موقعیت خالص ماینر بیت کوین. منبع: ویلیام کلمنته/ توییتر

داده های Glassnode را جدا کنید پشتیبانی مشاهده به عنوان ذخایر BTC معدنچیان در ژانویه به بالاترین حد یک ماهه خود رسید.

نمودار تعادل ماینر بیت کوین. منبع: Glassnode/ توییتر

یان ووستنفلد، تحلیلگر شرکت مشاوره و تحقیقات ارزهای دیجیتال کوانتوم اکونومیکس، با در نظر گرفتن نرخ هش بیت کوین (قدرت پردازش تخمینی تخصیص یافته به استخراج) به وضعیت موجود نیز خوش بین بود.

او گفت: “این دیوانه کننده است که در حالی که ماینرها تحت فشار شدید هستند، هش ریت در دو ماه آخر سال 2022 فقط اندکی اصلاح شده است و اکنون حتی با در نظر گرفتن میانگین متحرک 30 روزه در حال افزایش است.” اشاره شد.

هفته گذشته، سختی شبکه بیت کوین با در نظر گرفتن کاهش رقابت بین ماینرهای فعال، حدود 3.6 درصد کاهش یافت. با این حال، طبق آخرین پیش بینی BTC.com، تعدیل بعدی این ضررها را از بین می برد و 9 درصد به سطح سختی اضافه می کند و در نتیجه به بالاترین حد خود می رسد.

مروری بر اصول شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

«ترس شدید» به پایین‌ترین میزان حجم کریپتوهای ۱۸ ماهه رسید

با توجه به شاخص ترس و طمع کریپتو، احساسات بازار کریپتو در مورد چشم انداز کوتاه مدت مانند همیشه نامطمئن است.

مطالب مرتبط: داده های اقتصاد کلان به درد فزاینده سرمایه گذاران رمزارز در سال 2023 اشاره می کند.

با جمع‌آوری یک امتیاز احساسات از تعدادی محرک وزنی در آخر هفته، این شاخص به بالای نزولی‌ترین براکت خود یعنی «ترس شدید» سقوط کرد.

برای اولین بار در سال 2023، “ترس شدید” با این وجود برای فعالان بازار طولانی مدت آشناست زیرا این احساسات در پایین ترین منطقه شاخص در سال گذشته طولانی ترین مدت خود را ادامه داد.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری (نمایش). منبع: Alternative.me

در عین حال، به نظر می رسد تعامل با ارزهای دیجیتال در سطوح قیمت فعلی به طور قابل توجهی کم است.

داده ها شرکت تحقیقاتی Santiment کمترین حجم معاملات را در سراسر کریپتو از اواسط سال 2020 به دست آورده است.

در خلاصه نمودار همراه آمده است: «حجم آلت کوین به خصوص کم است.

نمودار باندهای ارزش خروجی مصرف شده بیت کوین. منبع: CryptoBitcoinChris/ توییتر

اعداد را از CryptoQuant جدا کنید با پرچم با این حال، مفسر محبوب رسانه های اجتماعی CryptoBitcoinChris خاطرنشان کرد که فروش نهنگ ها نیز از دسامبر کاهش یافته است، که به طور بالقوه روند و “تاثیر مثبتی بر احساسات بازار” دارد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉