ماینر BTC Core Scientific تاییدیه موقت 37.4 میلیون دلار وام ورشکستگی را دریافت می کند

ماینر BTC Core Scientific تاییدیه موقت 37.4 میلیون دلار وام ورشکستگی را دریافت می کند


این وام ها به Core Scientific اجازه می دهد تا عملیات استخراج و میزبانی خود را تا زمانی که بازسازی می شود، حفظ کند.

دادگاه ورشکستگی ایالات متحده مجوز موقت Core Scientific ماینر بیت کوین (BTC) را برای دسترسی به وام 37.5 میلیون دلاری از طلبکاران فعلی برای تامین مالی شرکت در میان مشکلات نقدینگی اعطا کرد.

Core Scientific یکی از بزرگترین شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال در ایالات متحده است، اما به دلیل افزایش هزینه‌های انرژی، کاهش درآمد و قیمت BTC در سال 2022، در 21 دسامبر ورشکستگی فصل 11 را اعلام کرد.

در یک بیانیه مطبوعاتی در همان روز، Core Scientific اعلام کرد که قصد دارد “به سرعت در فرآیند بازسازی حرکت کند” و به عملیات خود ماینینگ و میزبانی خود ادامه دهد.

این وام از سوی گروهی از طلبکاران به نام Ad Hoc Noteholder Group است که بیش از 50 درصد از اوراق قرضه قابل تبدیل Core Scientific را در اختیار دارد و با ارائه وام های تعهد تسهیلات به وام گیرندگان (DIPs) تا سقف 75 میلیون دلار موافقت کرده است. طبق پرونده های دادگاه

درخواست شرکت در 22 دسامبر تأیید شد و پرونده های دادگاه نشان می دهد که 10٪ سود سالانه از وام DIP دریافت می شود.

بر اساس گزارش 23 دسامبر به نقل از یک وکیل شرکتی توسط رویترز، Core Scientific به 37.5 میلیون دلار دسترسی فوری برای روشن نگه داشتن چراغ ها خواهد داشت، در حالی که قصد دارد در ژانویه برای دسترسی به 37.5 میلیون دلار باقی مانده درخواست دهد.

با این حال، در بودجه اولیه DIP، تخمین زده شد که تا 21 ژانویه 12.5 میلیون دلار اعمال شود.

بودجه DIP اصلی علمی: Stretto

گزارش رویترز همچنین نشان می دهد که طلبکاران چالش های بازار نزولی را درک می کنند و به دنبال بازی طولانی مدت با Core Scientific هستند.

کریس هانسن نماینده اعتباردهندگان به منبع خبری گفت که سهامداران فعلی علیرغم مشکلات اخیر به آینده شرکت “باور” دارند.

Core Scientific در گزارش مالی سه ماهه سوم خود گزارش داد که تا 30 سپتامبر 1.4 میلیارد دلار دارایی و 1.33 میلیارد دلار بدهی داشته است که نشان دهنده ترازنامه فشرده در میان بازار صعودی است.

مربوط: بیت کوین به زیر 16.7 هزار دلار سقوط کرد زیرا تولید ناخالص داخلی ایالات متحده به قیمت جدید بیت کوین با “تقاطع مرگ” رسید.

به طور خاص، این شرکت در سه ماهه سوم زیان 434.8 میلیون دلاری را گزارش کرده است و وقتی به زیان دو فصل قبل اضافه شود، مجموع زیان امسال تا کنون به 1.71 میلیارد دلار رسیده است. به این ترتیب، این شرکت گفت که احتمالاً بدون تزریق پول نقد جدید در اواخر نوامبر به سمت ورشکستگی می رود.

این شرکت گزارش داد استخراج شده تقریباً 12000 بیت کوین امسال نسبت به 5769 بیت کوین استخراج شده در سال 2021 پیشرفت قابل توجهی را نشان می دهد، اما البته این امر Core Scientific را از مشکلات مالی خود در امان نگذاشته است.
نویسنده: Brian Quarmby

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉