ارزش بازار بیت کوین از برکشایر هاتاوی فراتر رفته و از 800 میلیارد دلار فراتر رفته است


بیت کوین در حال حاضر دهمین دارایی بزرگ از نظر ارزش بازار پس از Meta Platforms (فیسبوک سابق) و Nvidia است.

ارز دیجیتال اصلی، بیت کوین (BTC) در برابر سهام بزرگ جهانی شتاب بیشتری می گیرد و از ارزش بازار شرکت هلدینگ آمریکایی برکشایر هاتاوی پیشی می گیرد.

ارزش بازار بیت کوین در ماه دسامبر به بیش از 800 میلیارد دلار رسید.

با عبور بیت کوین از 40000 دلار در آخر هفته، ارزش بازار این ارز دیجیتال به بیش از 780 میلیارد دلار رسید و از 779 میلیارد دلار برکشایر هاتاوی در 2 دسامبر پیشی گرفت.

سهام کلاس A برکشایر هاتاوی (BRK.A) در بازار 542 دلار در اول دسامبر بسته شد.

بر اساس داده های CoinGecko، نوسانات BRK.A حتی به بیت کوین نزدیک نیست، که در ماه گذشته 20 درصد و تقریبا 150 درصد YTD افزایش یافته است.

در زمان نگارش این مقاله، ارزش بازار بیت کوین 811 میلیارد دلار یا 4 درصد بیشتر از ارزش بازار برکشایر هاتاوی بود.

جان دیتون، وکیل ارزهای دیجیتال، به X (توئیتر سابق) درباره این خبر نظر داد. دیتون با اشاره به سخنان وارن بافت، مدیر عامل برکشایر هاتاوی که بیت کوین را در سال 2018 “سم موش مربع” نامیده بود، نوشت: “این یک بطری بسیار بزرگ از سم موش است.”

مرتبط با: بیت کوین برای اولین بار در 19 ماه گذشته از 40000 دلار گذشت، Matrixport پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین در سال 2024 به 125000 دلار برسد.

طبق داده های CompaniesMarketCap، بیت کوین در حال حاضر دهمین دارایی بزرگ از نظر ارزش بازار، پس از Meta Platforms (فیسبوک سابق) و Nvidia است که ارزش بازار آنها به ترتیب 834 میلیارد دلار و 1.2 تریلیون دلار است.

بهترین دارایی ها بر اساس ارزش بازار

ادامه مطلب


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید