سختی بیت کوین با بیشترین حاشیه از سال 2021 کاهش یافته است

سختی بیت کوین با بیشترین حاشیه از سال 2021 کاهش یافته است


سختی استخراج بیت کوین به دلیل شرایط سخت برای ماینرها، بزرگترین حاشیه خود را از جولای 2021 کاهش داده است.

شرایط سخت بازار همچنان بر اکوسیستم بیت کوین (BTC) تأثیر می گذارد زیرا دشواری استخراج به بزرگترین حاشیه خود از جولای 2021 کاهش می یابد.

در 6 دسامبر، تنظیم سختی 7.32% در ارتفاع بلوک 766080 رخ داد که شدیدترین کاهش سختی در بیش از یک سال گذشته بود. بر اساس داده های BTC.com، این همزمان با کاهش میانگین هش ریت از 264.18 EH/s به 245.10 EH/s بوده است.

دشواری استخراج بیت کوین به طور خودکار بر اساس میزان قدرت هش موجود در شبکه تنظیم می شود و اساساً نرخ اضافه شدن بلاک های جدید بیت کوین به زنجیره را در مدت 10 دقیقه کنترل می کند.

درجه سختی هر 2016 بلوک تنظیم می شود، به این معنی که این کاهش سختی نهایی حدود دو هفته طول می کشد.

این تعدیل می تواند به عنوان تاخیری برای استخراج کنندگان بیت کوین تلقی شود، زیرا آنها باید سال پرتلاطم 2022 را تحمل کنند که برای برخی اپراتورهای کوچک و بزرگ چاره ای جز بستن مغازه باقی نمی گذارد.

مطالب مرتبط: استخراج کنندگان کریپتو در روسیه با احتکار دستگاه های ASIC از مزیت بازار نزولی بهره می برند

همانطور که قبلا توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، سه ماهه سوم سال جاری با کاهش ارزش ارز دیجیتال پیشرو همزمان با افزایش هزینه تولید BTC جدید، مصادف شد. افزایش هزینه های انرژی حاشیه سود معدنچیان را در ایالات متحده و اروپا عمیق تر کرد و در نتیجه برخی از عملیات ها را تعطیل کرد.

درآمد استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در پایان نوامبر به پایین‌ترین حد در دو سال اخیر سقوط کرد که به دلیل عملکرد ضعیف بازار ارزهای دیجیتال و تقاضاهای محاسباتی سنگین‌تر بدتر شد. این در نهایت منجر به تسلیم شدن برخی از عملیات استخراج شد که منجر به کاهش اخیر در نرخ هش شد که آخرین تنظیم سختی را توضیح می دهد.

Jaran Mellerud، تحلیلگر استخراج بیت کوین، افکار خود را در توییتر به اشتراک گذاشت. نخ با تاکید بر اینکه آخرین افت هش ریت به احتمال زیاد به دلیل افزایش قیمت برق بوده است:

بسیاری از ماینرها نزدیک به نقطه سربه سر جریان نقدی خود کار می کنند و در صورت بدتر شدن شرایط بازار، باید ماشین های خود را خاموش کنند.

ملرود همچنین استدلال کرد که اگر قیمت بیت کوین تا پایان سال افزایش یابد، افزایش قابل توجهی در هش ریت تا سه ماهه دوم سال 2023 قابل انتظار است.
نویسنده: Gareth Jenkinson

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉