لیزا کامرون، نماینده بریتانیا، «شخصاً در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری نمی‌کند، اما از مقررات حمایت می‌کند


این نماینده مجلس گفت: “من مدافع وضع مقرراتی هستم که در عین حمایت از مصرف کنندگان، از پتانسیل صنعت حداکثر استفاده را ببرد.”

لیزا کامرون، نماینده پارلمان بریتانیا از سال 2015، ممکن است زمانی که قانونگذار بود از شبکه لایتنینگ بیت کوین استفاده نکرده باشد، اما بیشتر وقت اداری خود را صرف تمرکز بر دارایی های دیجیتال می کند.

کامرون در 28 آوریل در کنفرانس Consensus 2023 در آستین، تگزاس با کوین تلگراف صحبت کرد و گفت که پس از اینکه یکی از حوزه های انتخابیه اش قربانی یک حادثه فرش کشیدن شد، شروع به دفاع از سیاست های مرتبط با رمزنگاری در دولت بریتانیا کرد. از آن زمان، این نماینده پارلمان همچنان به ریاست گروه دارایی های دیجیتال و رمزنگاری کشور ادامه می دهد و با نخست وزیر ریشی سوناک همکاری می کند، که هدف آن تبدیل بریتانیا به یک “مرکز جهانی فناوری دارایی های رمزنگاری” است.

کامرون گفت: “من مدافع وضع مقرراتی هستم که از پتانسیل صنعت حداکثر استفاده را می‌کند و از مصرف‌کنندگان محافظت می‌کند.”

به گفته کامرون، پیامدهای سقوط بازار کریپتو در سال 2022 به بریتانیا فرصتی داد تا “توجه” بازیگران بد بالقوه را در این فضا جلب کند. رگولاتورها قبلاً عواقب جدی را برای برخی از شرکت‌های رمزنگاری که نتوانستند الزامات خدمات تبلیغاتی به مشتریان بریتانیا را برآورده کنند، اعلام کرده‌اند.

در حالی که به نظر می‌رسد بسیاری از قانون‌گذاران و قانون‌گذاران در دولت ایالات متحده به ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک موضوع قطبی‌کننده نگاه می‌کنند – به عنوان مثال، “ارتش ضد رمزنگاری” سناتور الیزابت وارن – کامرون پیشنهاد کرده است که دارایی‌های دیجیتال به نظر می‌رسد یک مشکل کمتر حزبی در سراسر استخر باشد. این نماینده مجلس موضع سوناک را برای تبدیل کردن بریتانیا به یک مرکز جهانی برای ارزهای دیجیتال تکرار کرد و گفت که نمایندگان یک حزب واحد را می بیند که برای رسیدن به این هدف تلاش می کنند.

من فکر می‌کنم که عمدتاً از یک مبنای فراحزبی ناشی می‌شود که می‌خواهد اطمینان حاصل کند که ما راهنمایی‌ها و مقررات لازم برای غلبه بر موانع و حفظ موقعیت خود را داریم.»

مرتبط با: ناظر مالی بریتانیا به صنعت کریپتو: “بیایید با هم کار کنیم”

کامرون اضافه کرد که به دلیل تضاد منافع که به طور بالقوه می تواند بر بی طرفی او در قانون تأثیر بگذارد، «شخصاً» در هیچ ارز دیجیتال سرمایه گذاری نکرده است. با این حال، او افزود که سیستمی وجود دارد که به قانونگذاران بریتانیا اجازه می‌دهد دارایی‌های دیجیتال را نگهداری کنند.

کامرون گفت: “در ده سال آینده افراد بسیار کمی وجود خواهند داشت که هیچ ارتباطی با این صنعت نداشته باشند.” فکر نمی کنم نمایندگان مجلس از آنچه در دنیای واقعی می گذرد مصون باشند».

مقررات دارایی های دیجیتال در بریتانیا تا حدی تحت نظارت سازمان رفتار مالی این کشور است که هدف آن اطمینان از رعایت الزامات مبارزه با پول شویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم توسط شرکت های رمزنگاری است. دولت بریتانیا همچنین در حال پیشبرد قانون خدمات مالی و بازار است، قانونی که پیشنهاد می کند ارزهای باثبات را تنظیم کند و همچنین از “پذیرش ایمن ارزهای دیجیتال” در این کشور حمایت کند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *