مقامات بریتانیایی بر سر ممنوعیت فروش محصولات سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال اختلاف نظر دارند

مقامات بریتانیایی بر سر ممنوعیت فروش محصولات سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال اختلاف نظر دارند


سیاستگذاران در بریتانیا در مورد اینکه آیا فروش، بازاریابی و توزیع مشتقات مرتبط با رمزارز و اوراق قرضه قابل معامله در مبادله باید ممنوع شود یا خیر اختلاف نظر دارند.

تصمیم گیرندگان سیاست در بریتانیا در مورد اینکه آیا فروش، بازاریابی و توزیع مشتقات مرتبط با ارزهای دیجیتال و اوراق قرضه قابل معامله در مبادلات (ETN) باید در مورد سرمایه‌گذاران خرد ممنوع شود یا خیر، اختلاف نظر دارند. کمیته سیاست تنظیمی معتقد است که اقدام اتخاذ شده در سال 2021 در شرایط فعلی ناعادلانه است.

این ممنوعیت که توسط تنظیم کننده اصلی بریتانیا، اداره رفتار مالی (FCA) وضع شد، در ژانویه 2021 اجرایی شد. از آن زمان، شرکت‌ها دیگر نمی‌توانند محصولات مشتقات ارزهای دیجیتال مانند آتی، گزینه‌ها و اسکناس‌های مبادله‌شده یا ETN را به مشتریان خرده‌فروش ارائه دهند.

در آن زمان، ممنوعیت عمومی 97 درصد از کسانی را که در مشاوره خود FCA شرکت کردند، نادیده گرفت، که با توصیه FCA مبنی بر ممنوعیت “نامتناسبی” مخالفت کردند و استدلال کردند که سرمایه گذاران خرد می توانند خطرات و ارزش مشتقات رمزنگاری را ارزیابی کنند.

در 23 ژانویه 2023، کمیته سیاست تنظیم مقررات (RPC)، یک نهاد عمومی مشاوره با حمایت وزارت تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی دولت، دلایل خود را برای ممنوعیت FCA اعلام کرد.

مربوط: لایحه کریپتو بریتانیا برای محدود کردن خدمات از خارج

با استفاده از تجزیه و تحلیل هزینه و فایده، RPC ضرر سالانه حاصل از این اقدام را تقریباً 333 میلیون دلار (268.5 میلیون پوند) تخمین زد. همانطور که کمیته خاطرنشان کرد، FCA توضیح روشنی درباره آنچه که در غیاب ممنوعیت اتفاق می افتد ارائه نکرد. همچنین روش و محاسبات مورد استفاده برای برآورد هزینه ها و منافع در آن زمان را افشا نکرد. بر این اساس، RPC ممنوعیت را “قرمز” ارزیابی می کند، که به این معنی است که طبق بررسی برای هدف مناسب نیست.

بررسی منفی توسط RPC ممکن است منجر به تغییر مستقیم قانون نشود. با این حال، با توجه به پیوندهای کمیته با وزارت تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی، ممکن است نشان دهنده درک متفاوتی از مقررات معقول توسط FCA و دولت باشد.

سال گذشته، مقامات مالی بریتانیا تلاش های قابل توجهی برای حمایت از توسعه صنعت دیجیتال انجام دادند. به عنوان مثال، “دارایی های رمزنگاری شده تعیین شده” در لیست تراکنش های سرمایه گذاری که واجد شرایط معافیت مدیر سرمایه گذاری هستند، گنجانده شده است.


نویسنده: David Attlee

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉