جنبه روشن فروپاشی اورگراند؟ نوسانات بیشتر کریپتو


حماسه مداوم ورشکستگی اورگراند پیامدهای مهم اقتصادی کلان از جمله برای بازار جهانی ارزهای دیجیتال دارد.

از آنجایی که گروه توسعه دهنده املاک و مستغلات به شدت بدهکار چین، Evergrande Group اعلام ورشکستگی در ایالات متحده کرده است، بسیاری نگران این هستند که چگونه این امر بر اقتصاد جهانی و ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد. این یکی از بزرگترین اشتباهات بدهی در جهان است و عواقب بزرگی در پی خواهد داشت.

با این حال، جای تعجب نیست که عامل املاک و مستغلات در چین در حال تمام شدن پول خود است و نگرانی‌هایی را در فضای کریپتو افزایش می‌دهد. در حالی که بسیاری از این نگرانند که سقوط اورگراند برای سایر توکن‌ها و سکه‌هایی که از قبل در بازارهای مالی آسیب‌پذیر هستند، تأثیر منفی بگذارد، افزایش نوسانات کریپتو می‌تواند یک تحول امیدوارکننده برای سرمایه‌گذاران باشد.

عدم اطمینان و نوسانات بازار

سقوط یک بازیگر بزرگ مالی مانند اورگراند می تواند باعث ایجاد عدم اطمینان و نوسان در تمام طبقات دارایی، از جمله ارزهای دیجیتال شود. نمی توان انکار کرد که بازار کریپتو بی ثبات است. به عبارت دیگر، حتی کوچک‌ترین ضربه‌ای به وضعیت موجود می‌تواند باعث شود که قیمت‌های بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال به پایین یا سر به فلک بکشد.

مرتبط با: تلاش اشتباه بلک راک برای ایجاد «Crypto for Dummies»

همین امر در مورد بیت کوین (BTC) نیز صادق است. ارزهای دیجیتال در حال سقوط هستند زیرا نگرانی ها در مورد چین منجر به حساسیت به ریسک می شود. تحلیلگران برجسته گزارش دادند که رکود در بازار ارزهای دیجیتال قابل توجه نیست. اما سرمایه گذاران هنوز برای نقد کردن وجوه رمزنگاری خود عجله دارند. این احتمالاً به دلیل ترس از این است که بحران در چین بزرگترین تعادل مالی در جهان را به هم بزند.

سرمایه گذاران می توانند برای محافظت در برابر بازارهای سنتی به سمت ارزهای دیجیتال فرار کنند یا دارایی های رمزنگاری خود را برای پوشش ضرر در جاهای دیگر بفروشند. علاوه بر این، معامله‌گران حرفه‌ای از نوسانات سود می‌برند و با فروش در طول بهبودی و خرید کاهش سود، سود خود را ثبت می‌کنند. ماینرهای بیت کوین وجوه خود را نگه می دارند حتی زمانی که استخراج ارزهای دیجیتال دشوارتر می شود.

بحران نقدینگی

اگر سقوط اورگراند باعث انقباض بازارهای اعتباری شود، نقدینگی ممکن است کمیاب شود. ارزهای رمزنگاری شده را می توان به طور انبوه برای پوشش زیان یا مارجین فراخوانی نقد کرد و در نتیجه باعث کاهش موقت قیمت می شود. تتر (USDT) حدود نیمی از ارزش بازار استیبل کوین ها را به خود اختصاص می دهد و جزء کلیدی نقدینگی بازار ارزهای دیجیتال است.

تتر در آسیا بسیار فعال است و نگرانی هایی وجود داشت که برخی از حمایت های USDT ممکن است سهام معاملاتی Evergrande باشد. بنابراین سقوط در اورگراند خبر بدی برای تتر و کل بازار خواهد بود. در حالی که تتر اخیراً بیانیه ای صادر کرده است مبنی بر اینکه هیچ سند Evergrande ندارد، این بدان معنا نیست که کاملاً از خطرات مربوط به Evergrande عاری است. در نهایت، این ممکن است باعث بحران نقدینگی گسترده‌تر در این بخش شود.

تاثیر بر فعالیت ارزهای دیجیتال چین

نمی توان انکار کرد که سقوط اورگراند در زمان حساسی برای اقتصاد چین رخ داد. عواقب فروپاشی بانک‌ها، تامین‌کنندگان کوچک و حتی بازارهایی در سراسر جهان را که در معرض بدهی اورگراند قرار داشتند، تحت تاثیر قرار داد. با توجه به اینکه Evergrande یک شرکت چینی است، سقوط آن می‌تواند اثرات خاصی بر بازارهای رمزنگاری در چین داشته باشد.

این پیشنهادات ناشی از نگرانی در مورد دارایی های تتر و آسیب پذیری سکه در برابر رکود در بازار گسترده تر است. با توجه به روابط پیچیده چین با ارزهای دیجیتال، هر گونه بی ثباتی مالی می تواند منجر به تغییرات نظارتی شود که بر پذیرش یا تجارت رمزنگاری در داخل کشور تأثیر می گذارد. واضح است که چالش های Evergrande بخشی از مجموعه بسیار بزرگتری از مسائل مربوط به فروش سهام چین در بازارهای جهانی است.

ارزیابی کلان اقتصادی

در حالی که ممکن است به نظر برسد که فروپاشی اورگراند چیزی جز شرکت نبود، اما چیزی بیشتر از این در آن وجود دارد. چین یکی از اقتصادهای پیشرو در جهان است و اورگراند یکی از بزرگترین شرکت های اقتصاد چین است.

بنابراین، پیامدهای اقتصادی کلان قابل توجهی بوده است. اگر یک بحران اقتصادی گسترده‌تر هنوز در راه است، ارزهای دیجیتال می‌توانند به عنوان یک دارایی «بهشت امن» سود ببرند. به دلیل عرضه محدود و عدم وابستگی به دولت های ملی، دارایی های کریپتو می توانند نقش کلیدی در مواقع بحران ایفا کنند.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد ارزهای دیجیتال کمتر از قیمت دارایی‌های مالی سنتی تحت تأثیر عوامل کلان اقتصادی قرار می‌گیرند. به طور متناقض، بحران های مالی اغلب منجر به افزایش نوآوری و پذیرش سیستم های مالی جایگزین می شود.

مرتبط با: بایننس تسلیم فشار در لیست ارزهای دیجیتال می شود و برای حفظ حریم خصوصی برنده می شود

به عبارت دیگر، در مواقع ناامیدی، رهبران و توسعه‌دهندگان تشویق می‌شوند تا خارج از چارچوب فکر کنند و راه‌حل‌های مؤثر و منحصربه‌فردی را طراحی کنند. به عنوان مثال، بیت کوین پس از یک بحران متولد شد و بازار کریپتو به عنوان جایگزینی برای اقتصاد سنتی توسعه یافت.

دشوار است که بگوییم آیا رویدادهایی که در سرتاسر اقتصاد اتفاق می‌افتد واقعاً بازارهای کریپتو را تهدید می‌کند یا خیر. رکود اقتصادی جهانی در حالت ایده‌آل نباید بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیری اساسی بگذارد و کریپتو باید به عنوان یک دارایی سوداگرانه در نظر گرفته شود.

بنابراین، سقوط Evergrande می تواند فرصتی برای بازار ارزهای دیجیتال باشد. فروپاشی این ساختارهای سنتی و ترویج جدایی بین اقتصاد سنتی و ارز دیجیتال می‌تواند علاقه به راه‌حل‌های مالی غیرمتمرکز را افزایش دهد.

دانیله سروادعی او موسس و مدیر عامل 20 ساله پلتفرم تجارت الکترونیک ایتالیایی Sellix است که بیش از 75 میلیون دلار تراکنش برای بیش از 2.3 میلیون مشتری در سراسر جهان پردازش کرده است. او همچنین برای گرفتن مدرک علوم کامپیوتر به دانشگاه پارما می رود.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و ممکن است منعکس‌کننده یا نماینده دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نباشد.
نویسنده: Daniele Servadei

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید