آخرین خبر: راجر ور «بیت کوین عیسی» دستگیر شد


بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط وزارت دادگستری ایالات متحده، راجر ور، حامی جنجالی بیت کوین کش، در آخر هفته در اسپانیا به اتهام فرار مالیاتی و کلاهبرداری پستی دستگیر شد.

ور، معروف به «بیت کوین عیسی»، ظاهراً «حداقل 48 میلیون دلار» خسارت به سرویس درآمد داخلی (IRS) وارد کرده است.

در کیفرخواست اخیرا اعلام شده آمده است: «حداکثر از اکتبر 2012 یا حدوداً حدوداً و حداقل تا دسامبر 2018، در شهرستان لس آنجلس، ناحیه مرکزی کالیفرنیا، و جاهای دیگر، متهم ور آگاهانه و با قصد کلاهبرداری، شرکت کرده است. او طرحی را برای کلاهبرداری از وزارت خزانه داری آمریکا در مسائل مالی اجرا کرد.

ور قبلاً در سال 2002 به دلیل نقض قوانین فدرال با فروش مواد منفجره در eBay به 10 ماه زندان محکوم شده بود. وی پس از گذراندن دوران محکومیت خود در سال 2006 به ژاپن رفت.

پس از کشف بیت کوین در سال 2011، او به یکی از سرسخت ترین حامیان آن تبدیل شد. او بعداً به حامی اصلی فورک بحث برانگیز بیت کوین کش تبدیل شد که در آگوست 2017 راه اندازی شد.

در سال 2014، ور تابعیت ایالات متحده را ترک کرد و شهروند سنت کیتس و نویس، کشور کوچکی که بین اقیانوس اطلس و دریای کارائیب قرار دارد، شد.

علیرغم اخراج، ور همچنان ملزم به پرداخت مالیات خروج از سرمایه از دارایی‌های جهانی، از جمله دارایی‌های ارزهای دیجیتال بود. اولین پذیرنده بیت کوین به شرکت حقوقی و ارزیاب اطلاعات غلط داد که شرکت مستقر در ایالات متحده آنها مقدار بسیار کمتری مالیات پرداخت خواهد کرد.

Ver به حسابدار خود اطلاع نداد که در سال 2017 تقریباً 240 میلیون دلار بیت کوین از شرکت های خود فروخته است. این کارآفرین هیچ گونه مالیاتی بابت توزیع این سکه ها پرداخت نکرده است.

پس از دستگیری وی در اسپانیا، انتظار می رود که ور به ایالات متحده مسترد شود.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید