برزیلی ها ممکن است به زودی نیاز به افزایش مالیات بر ارزهای رمزنگاری شده در خارج از کشور داشته باشند


قوانین جدید تضمین می‌کند که درآمد حاصل از ارزهای رمزنگاری شده در صرافی‌های خارج از برزیل با همان نرخی که درآمد محلی دارد مشمول مالیات می‌شود.

پس از تصویب قوانین مالیات بر درآمد جدید توسط سنای برزیل در 29 نوامبر، برزیلی ها ممکن است به زودی ملزم به پرداخت حداکثر 15 درصد مالیات بر درآمد حاصل از ارزهای رمزنگاری شده در صرافی های خارج از کشور شوند.

به گزارش کوین تلگراف برزیل، این لایحه در مجلس نمایندگان تصویب شده است و انتظار می رود با آغاز تغییرات قوانین مالیات بر درآمد توسط رئیس جمهور لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، به تصویب برسد.

بر اساس این لایحه، هر برزیلی که بیش از 1200 دلار (6000 ریال برزیل) در مبادلات خارج از برزیل درآمد داشته باشد، از اول ژانویه 2024 مشمول مالیات خواهد شد. این تغییر بر این وجوه مشمول مالیات با همان نرخی است که وجوهی که در داخل نگهداری می شود. وجوهی که قبل از این تاریخ به دست می‌آیند در صورت دسترسی مالک مشمول مالیات می‌شوند. در همین حال، سود حاصل از وجوهی که قبل از 31 دسامبر به آنها دسترسی پیدا کرده است، 8 درصد مشمول مالیات خواهد بود.

این لایحه همچنین بر “صندوق های خصوصی” (صندوق های سرمایه گذاری تک سهامدار) و شرکت های خارجی فعال در بازار مالی برزیل تأثیر می گذارد. دولت امیدوار است در سال 2024 4 میلیارد دلار (20.3 میلیارد ریال برزیل) جمع آوری کند. سناتور روجریو مارینیو مخالفت خود را با این لایحه ابراز کرد. او گفت:

“دولت مالیات ایجاد می کند زیرا مدیر بدی است.”

مرتبط: OKX خدمات تبادل ارز و کیف پول را در برزیل راه اندازی می کند

در ماه سپتامبر، روبرتو کامپوس نتو، فرماندار بانک مرکزی دو برزیل، اعلام کرد که قصد دارد مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را در ارتباط با افزایش شدید محبوبیت آن در کشور تشدید کند. او در آن زمان گفت که او مشکوک بود که از ارز دیجیتال برای فرار از مالیات استفاده می شود.

در ماه ژوئن، به بانک مرکزی برزیل اختیاری بر ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی داده شد.

اوراق بهادار مبتنی بر رمزارز توسط Comissao de Valores Mobiliários، معادل برزیل کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، تنظیم می شود.

مجله: 6 سوال برای Lugui Tillier در مورد بیت کوین، Ordinals و آینده کریپتو
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید