رئیس جمهور برزیل لایحه کریپتو را امضا کرد

رئیس جمهور برزیل لایحه کریپتو را امضا کرد


این قانون بسیاری از ارزهای دیجیتال را در تعریف روش های پرداخت قانونی در برزیل گنجانده و یک رژیم مجوز برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی ایجاد کرده است.

ژایر بولسونارو، رئیس‌جمهور برزیل که در 31 دسامبر قدرت را ترک می‌کند، لایحه‌ای را امضا کرده است که هدف آن قانونی کردن استفاده از رمزنگاری به عنوان یک روش پرداخت در این کشور است.

دفتر بولسونارو در نشریه 22 دسامبر در روزنامه رسمی دولت فدرال برزیل گفت که رئیس جمهور لایحه 14478 را پس از تصویب مجلس نمایندگان این کشور امضا کرده است. قانونگذار این لایحه را در 29 نوامبر به عنوان آخرین گام در شناسایی پرداخت های رمزنگاری شده به میز رئیس جمهور ارسال کرد.

بر اساس متن این لایحه، کسانی که در برزیل زندگی می‌کنند نمی‌توانند مانند السالوادور از ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین (BTC) به عنوان ابزار پرداخت قانونی در این کشور استفاده کنند. با این حال، قانون جدید تصویب شده، بسیاری از ارزهای دیجیتال را در تعریف روش های پرداخت قانونی در برزیل گنجانده است. همچنین یک رژیم مجوز برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی ایجاد کرد و مجازات هایی را برای تقلب با استفاده از دارایی های دیجیتال تعیین کرد.

اعلامیه بولسونارو هیچ سرنخی در مورد اینکه کدام آژانس فدرال ممکن است مسئول نظارت بر پرداخت های رمزنگاری باشد، ارائه نکرد. با این حال، مانند ایالات متحده، دارایی های دیجیتالی که به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته می شوند، زیر چتر نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل هستند. این قانون همچنین شامل مقرراتی بود که احتمالاً در واکنش به فروپاشی FTX وضع شده بود و مبادلات را ملزم به تمایز بین دارایی های کاربر و شرکت می کرد.

مربوط: برزیل می تواند به لطف حرکت CBDC در سال 2024، موقعیت رهبر اقتصادی خود را تثبیت کند

قانون کریپتو در 180 روز – احتمالاً در ژوئن 2023 – اجرایی خواهد شد. قرار است بولسونارو تا چند روز دیگر از سمت خود کناره گیری کند و پس از آن لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا یا به اختصار «لولا» در اول ژانویه ریاست جمهوری را برعهده خواهد گرفت. لولا از سال 2003 تا 2010 به عنوان رئیس جمهور برزیل خدمت کرد و قبلاً اظهاراتی در حمایت از پذیرش کریپتو و بلاک چین داشته است.


نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉