برزیل هویت دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را معرفی می کند


برزیل برنامه هویت ملی جدید خود را با فناوری بلاک چین راه اندازی می کند. ریودوژانیرو، گویاس و پارانا اولین ایالت هایی خواهند بود که مدارک شناسایی زنجیره ای را صادر می کنند.

بر اساس اعلامیه اخیر دولت، بیش از 214 میلیون برزیلی به زودی از فناوری بلاک چین برای هویت دیجیتال استفاده خواهند کرد.

ریودوژانیرو، گویاس و پارانا اولین ایالت هایی خواهند بود که اسناد هویتی را به صورت زنجیره ای از طریق یک بلاک چین خصوصی که توسط Serpro، سرویس پردازش داده ملی برزیل توسعه یافته است، صادر می کنند. فرمانی که در 25 سپتامبر منتشر شد، بیان کرد که کل کشور باید تا 6 نوامبر قادر به صدور اسناد هویتی از طریق فناوری بلاک چین باشد.

به گفته الکساندر آموریم، رئیس Serpro، تغییر ناپذیری و غیرمتمرکز بودن بلاک چین آن را به یک فناوری ایده آل برای پروژه هویت دیجیتال کشور تبدیل می کند:

“فناوری بلاک چین با ایفای نقشی حیاتی در حفاظت از داده های شخصی و جلوگیری از کلاهبرداری، تجربه دیجیتالی امن تری را به شهروندان برزیلی ارائه می دهد. استفاده از پلتفرم بلاک چین b-Cadastros امنیت و قابلیت اطمینان پروژه کارت ملی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.”

به گفته دولت محلی، پروژه هویت ملی در هدف قرار دادن جرایم سازمان یافته و توانمندسازی بخش های عمومی برای همکاری با یکدیگر، ارائه راه ساده تر برای دسترسی به خدمات و ساده کردن سوابق اداری، حیاتی است. ابتکار مشابهی توسط شهر بوئنوس آیرس، آرژانتین اعلام شد که به ساکنان اجازه می دهد از طریق کیف پول دیجیتالی به اسناد هویتی دسترسی داشته باشند.

طی چند سال گذشته، برزیل برای یکسان سازی صدور شناسنامه در تقریبا 30 ایالت تلاش کرده است. در این اطلاعیه آمده است که فناوری جدید اتخاذ شده تبادل امن‌تر داده‌ها را بین درآمد فدرال و وزارتخانه‌های دولتی امکان‌پذیر می‌سازد.

یکی دیگر از تحولات مهم در کشور، ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در آینده است. دولت این ارز دیجیتال را به نام Drex تغییر نام داد و اطلاعات بیشتری درباره این پروژه در ماه اوت منتشر کرد.

طبق گزارش‌های قبلی، بانک مرکزی قصد دارد دسترسی کسب‌وکارها به سرمایه را از طریق سیستم توکن‌سازی مرتبط با Drex گسترش دهد. به گفته یک توسعه‌دهنده محلی، کد Drex برای این کشف شد که به یک مقام مرکزی اجازه می‌دهد وجوه را مسدود کند یا موجودی‌ها را کاهش دهد.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید