برادر بوریس جانسون به دلیل نگرانی‌های بازار سهام از سمت مشاور بایننس استعفا داد

برادر بوریس جانسون به دلیل نگرانی‌های بازار سهام از سمت مشاور بایننس استعفا داد


طبق گزارش ها، لرد جانسون از Marylebone در ماه سپتامبر نقشی را در هیئت مشاوران یکی از زیرمجموعه های Binance در انگلستان بر عهده گرفت.

بریتیش تلگراف گزارش داد، جو جانسون، برادر بوریس جانسون، نخست وزیر سابق بریتانیا، از سمت خود به عنوان مشاور بایننس استعفا داد.

بر اساس این گزارش، جو جانسون در طول تلاش های صرافی برای گسترش به بریتانیا به بایننس مشاوره می داد. برادر نخست‌وزیر سابق بریتانیا، که با نام لرد جانسون مریل‌بون نیز شناخته می‌شود، در ماه سپتامبر در هیئت مشاوران Bitfinity، یکی از زیرمجموعه‌های بایننس، نقشی را ایفا کرد.

تلگراف گزارش داد که اثبات ذخیره بایننس هفته گذشته پس از برافراشتن پرچم قرمز برای برخی از متخصصان حسابداری و امور مالی در میان احساسات منفی که بر بازار سهام تأثیر گذاشت و به زودی باعث انحلال بانک شد، کنار رفت.

در بیانیه ای که روز دوشنبه منتشر شد، لرد جانسون به اشتراک گذاشت: “من هفته گذشته از هیئت مشاوران استعفا دادم و هیچ نقشی در این هیئت ندارم. [or] هر نهاد مرتبط.»

Bitfinity، شرکتی که لرد جانسون در مورد آن مشاوره می دهد، توسط بایننس در مارس 2022 تاسیس شد و همانطور که در یک پرونده با رگولاتورهای ایالات متحده در ماه آوریل فاش شد، “بخشی از گروه Binance است”. این شرکت ارزهای سنتی مانند پوند و دلار را به ارز دیجیتال تبدیل می کند.

مربوط: CryptoQuant ذخایر بایننس را تایید می‌کند، هیچ رفتار «شبیه FTX» را گزارش نمی‌کند

در 16 دسامبر، کوین تلگراف گزارش داد که مدرک ذخیره بایننس از سایت Mazars Group حذف شده است. Mazars که به‌عنوان حسابرس رسمی برای به‌روزرسانی‌های اثبات ذخیره بایننس منصوب شده است، Mazars Veritas را که بخشی به حسابرسی صرافی‌های ارزهای دیجیتال اختصاص داده شده بود، به طور کامل متوقف کرده است.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی جدیدی که در دسامبر منتشر شد، صرافی ارزهای دیجیتال Binance.US دارایی‌های وام‌دهنده رمزنگاری ورشکسته Voyager Digital را به قیمت 1022 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد. این معامله تا 18 آوریل 2023 تکمیل خواهد شد. بایننس موافقت کرده است که با حسن نیت 10 میلیون دلار سپرده بگذارد و هزینه های خاص وویجر را حداکثر تا سقف 15 میلیون دلار بازپرداخت می کند.


نویسنده: Judith BannermanQuist

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉