زمانی که معامله‌گران به دنبال بازدهی بالا در اکوسیستم سولانا هستند، توکن Bonk بی‌حرکت می‌شود

زمانی که معامله‌گران به دنبال بازدهی بالا در اکوسیستم سولانا هستند، توکن Bonk بی‌حرکت می‌شود


معامله گران به BONK هجوم آورده و قیمت آن را طی 24 ساعت گذشته به سه رقمی رساندند که احتمالاً نشان دهنده یک روند معکوس در قیمت سولانا است.

Bonk، یک توکن الگوبرداری از شیبا اینو (SHIB) که در 25 دسامبر 2022 راه اندازی شد، و برخی از معامله گران معتقدند که حجم معاملات توکن به طور بالقوه باعث افزایش قیمت سولانا (SOL) می شود. بر اساس داده های CoinMarketCap، قیمت SOL در 48 ساعت گذشته 34 درصد افزایش یافته است، در حالی که Bonk در 24 ساعت گذشته 117 درصد افزایش یافته است. از آنجایی که بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال همچنان تحت فشار قرار می گیرد، معامله گران امیدوارند که Bonk بتواند فرصت های جدیدی را در طول بحران ارائه دهد.

طبق وب سایت این پروژه، Bonk اولین توکن سگ در بلاک چین Solana است. در ابتدا، 50 درصد از عرضه توکن به کاربران سولانا با ماموریت ریشه کن کردن اقتصاد توکن سمی به سبک Alameda داده شد. به گفته صرافی غیرمتمرکز سولانا Orca، ایردراپ بیش از 20 میلیون دلار حجم معاملات ایجاد کرد.

بازده بالا در بازگشت

ارائه دهندگان نقدینگی (LP) انتظار دارند از تعامل با Bonk سود ببرند و در 4 ژانویه، LP ها بیش از 999٪ APR درآمد دارند که بسیار بالاتر از جفت محبوب SOL/USD Coin (USDC) است.

به ارائه دهنده نقدینگی Orca برمی گردد. منبع: Orca

در حالی که بازدهی بالا همیشه چنین سطح بالایی را حفظ نمی کند، نرخ های فعلی نشان دهنده تقاضای بزرگ بازار برای Bonk است. بونک عرضه 1 میلیاردی را در 3 ژانویه همراه با افزایش تقاضا سوزاند.

سولانا (سمت چپ) در کنار بونک می پرد

بلاک چین هایی مانند Solana از افزایش استفاده سود می برند. پس از فروپاشی FTX، سولانا شاهد خروج چندین پروژه از اکوسیستم بود. در 4 ژانویه، Solana شاهد افزایش 18.6 درصدی در نرخ های 24 ساعته و افزایش 15.8 درصدی در کاربران فعال 24 ساعته در روز بود.

هزینه های سولانا و کاربران فعال روزانه. منبع: TokenTerminal

علاوه بر کارمزدها و افزایش روزانه کاربران فعال، قیمت SOL در 4 ژانویه برای اولین بار از 14 دسامبر به بالای 14 دلار رسید. برخی از فعالان بازار کریپتو رشد Bonk را به اقدام قیمت سولانا نسبت می‌دهند.

در حالی که Bonk تنها یک نشانه میم است، تقاضای رو به رشد نشانه مثبتی برای بلاک چین Solana است. این نشانه ای است که ویتالیک بوترین می تواند آرزوی خود را برای سولانا برآورده کند تا “شانس بهبود” داشته باشد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Kyle White

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉